Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Vyks perspėjimo sistemos patikrinimas

Vyks perspėjimo sistemos patikrinimas

Šių metų lapkričio 16 d., ketvirtadienį, vyks Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Patikrinimo metu nuo 11 val. 52 min. visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos sirenos, gyventojams bus siunčiami pranešimai per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus.

Rekomenduojame gyventojams nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui.

Telefonų nustatymo ir daugiau informacijos apie Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą pateikiama tinklalapyje adresu: www.lt72.lt.

Siekiant įvertinti Gyventojų perspėjimo ir informavimo mobiliųjų operatorių tinklais siunčiamais pranešimais į telefonus sistemos funkcinį efektyvumą ir perspėjimo pranešimų gavėjo pasiekiamumą, prašome savivaldybės gyventojus po patikrinimo užpildyti internetinę apklausą:

https://survey123.arcgis.com/share/6d150371fde04a09bdbf42522ae8ca03.

 

Gyventojų dėmesiui!

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos praneša: atliekamas Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Perspėjimo sistemos patikrinimo metu įjungiamos sirenos. Tuo pačiu metu į mobiliuosius telefonus siunčiami perspėjimo pranešimai.

Išgirdę sirenų garsą, įsijunkite Lietuvos nacionalinį radiją ar televiziją. Išklausykite visą informaciją apie gresiančius pavojus ir patarimus, ką daryti, kad galėtumėte apsaugoti save, kitus ir turtą.

Atkreipiame dėmesį, kad patarimai, kaip išvengti nelaimių,  priklauso nuo grėsmės pobūdžio. Svarbiausia – išklausius rekomendacijas, vykdyti pareigūnų nurodymus, pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu.

Jeigu atsidurtumėte tokioje vietoje, kur sirenos nebūtų girdimos, rekomenduotina iš anksto mobiliajame telefone aktyvuoti korinio transliavimo funkciją, kad gautumėte trumpuosius perspėjimo pranešimus. Šiais pranešimais gyventojai perspėjami, kai būtina skubiai perduoti svarbią informaciją apie jų sveikatai, gyvybei, turtui ar aplinkai gresiantį  pavojų. Pasitikrinkite, ar ši funkcija jūsų telefone veikia.  Ši paslauga yra nemokama.

Kaip pasirengti nelaimėms? Įvykus nelaimei kiekvienas turi mokėti pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas. Iš anksto pasiruoškite maisto ir geriamojo vandens atsargų. Namuose taip pat turėkite būtiniausių vaistų,  nepamirškite žvakių, degtukų, žibintuvėlio, radijo, baterijų.

Nelaimių atvejais apie apsaugos priemones gyventojams bus pranešta per radiją, televiziją, trumpaisiais pranešimais arba tiesiogiai. Svarbu iš anksto pasidomėti galimais pavojais ir apsaugos priemonėmis.

Daugiau informacijos apie gaisrinę ir civilinę saugą, kaip pasiruošti ekstremaliosioms situacijoms, kaip aktyvinti perspėjimo funkciją telefonuose, kad gautumėte perspėjimo pranešimus, taip pat sirenų girdimumo žemėlapį rasite Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje adresu  lt72.lt