Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Jonavos seniūnija

Jonava – devintas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas, esantis Kauno apskrityje, prie Neries, žemiau Šventosios žiočių, 30 km į šiaurės rytus nuo Kauno. 2020 m. pradžioje Jonavos rajone gyveno 41 tūkst. gyventojų, iš jų – 26 tūkst. gyveno Jonavos mieste.

Pastaruoju metu miesto seniūnijoje ypatingai didelis dėmesys teikiamas infrastruktūros gerinimui: renovuojami namai, tvarkomos gatvės, tiesiami nauji dviračių takai, atnaujinamos miesto rekreacinės zonos, kuriamos poilsio ir pramogų erdvės. 

Kalvos, slėniai, Neris, Varnutės upelis ir tvenkiniai – suformavo labai gražų Jonavos miesto kraštovaizdį. Jonavos tvenkiniai, su dviračių ir pėsčiųjų takais, suoliukais ir vaikų žaidimų aikštelėmis - viena lankomiausių vietų. Net du iš keturių Varnutės tvenkinių turi puikiai įrengtus paplūdimius.

Šalia tvenkinių yra Joninių slėnis - poilsio ir pramogų vieta, kur kasmet vyksta Joninės ir kitos gražiausios miesto šventės. O žiemą šis slėnis tampa slidinėjimo entuziastų traukos centru, nes čia veikia Jonavos slidinėjimo centras.

Jonavos miestą puošia Taurostos parkas ir miesto centre esantis parkas, vadinamas Ramybės skveru. Taurostos parkas atnaujintas 2019 m. Parke auga Lietuvai būdingi medžiai ir krūmai, iš gamtai draugiškų medžiagų įrengti pažintiniai takeliai, taip pat įrengti inkilai įvairioms paukščių ir šikšnosparnių rūšims, pažintiniai ir informaciniai stendai su augalų pavadinimais, aprašymais.

Miesto centre esantis Ramybės skveras vilioja naujausiomis vaikų žaidimų aikštelėmis, naujai įrengtais pasivaikščiojimo takais, suoliukais ir paminklais istorinėms krašto asmenybėms. Miesto centrą puošia net dvi aikštės, kuriose dėmesį patraukia fontanai.

Mėgstantys pasivaikščioti Jonavoje ras ne vieną įdomų maršrutą. Nors Jonavos senamiestis nedidelis, tačiau išlikęs jo fragmentas, nukels į tuos laikus, kai Jonava buvo vadinama žydišku miesteliu. Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios ir parapijos namų ansamblis primins Jonavos miestelio įkūrėjų ir puoselėtojų didikų Kosakovskių istoriją. Vienas vaizdingiausių maršrutų kviečia pasivaikščioti Neries pakrante, apžiūrint Jonavos tiltus.

Visus šiuos objektus sujungia dviračių ir pėsčiųjų takai. Jonavoje nutiesta net 25 kilometrai dviračių takų. Šie takai veda gražiausiomis miesto vietomis, tarp kurių ne tik parkai, aikštės, tvenkiniai, senamiestis, Neries pakrantė, bet ir vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai, suoliukai, gultai, vandens stotelės.  2019 m. atnaujintas dviračių takas link Achemos, prie Taurostos parko įrengti suoliukai bei gultai, kad būtų dar patogiau grožėtis parku ir šalia tekančia Nerimi.

 

Seniūnijos kontaktai