Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Šilų seniūnija

ŠILŲ SENIŪNIJA

2019-01-01 Šilų seniūnijoje savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę 1877 žmonės. Iš viso seniūnijos teritorijoje yra 53 kaimai, iš jų 43 kaimuose gyvena žmonės.

Seniūnijos teritorijoje yra 5 piliakalniai. Šilų kaime, Paberžės piliakalnio papėdėje, vyksta tradiciniai bendruomenės kultūriniai renginiai. Lokenėlių piliakalnis pritaikytas poilsiui ir turizmui. Pramogauti ir poilsiauti gyventojai atvažiuoja į Markutiškių dvaro parką ir prie Lokės upelio.

Gyventojai verčiasi augalininkyste, gyvulininkyste, mėsos perdirbimu, medienos apdirbimu, paminklų gamyba, gyventojų aptarnavimu.

Seniūnijoje veikia didžiausia UAB „Beržų kompleksas", įkurta 1993 m. Seniūnijoje veikia Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Lakštingalėlė" skyrius „Šilelis", Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla, 2 bibliotekos, Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia, 1 muziejus, ambulatorija, 1 medicinos punktas, 3 pirtys, 3 poilsiavietės. Lokio upelio šlaite įsikūręs aktyvaus poilsio nuotykių parkas „Lokės pėda".

Seniūnija didžiuojasi čia gyvenusiais žmonėmis. 1938-1939 m. Prauliuose gyveno garsus Lietuvos dailininkas A. Samuolis ir jo brolio šeima. Liaudies menininkė S. Samulevičienė 1925 m. su tėvais grįžo į Lietuvą ir didelę gyvenimo dalį praleido Praulių kaime. S. Samulevičienės sūnus Raimundas – rašytojas dramaturgas. Piliakalnių kaimas yra poeto dramaturgo Petro Vaičiūno tėviškė.

Seniūnijos kontaktai