Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS MOKYS INTERNETE ELGTIS ATSARGIAI

 

 

VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS MOKYS INTERNETE ELGTIS ATSARGIAI

 

Vasarį Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir filialai skelbia atsargaus elgesio internete mėnesiu ir kviečia gyventojus – ypač vaikus ir paauglius – išmokti internete elgtis atsargiai.  Šia akcija pradedama visus 2011 metus truksianti nacionalinė kampanija „Atsargus internete", kurią inicijuoja projektas „Bibliotekos pažangai" ir kurią vykdys daugiau nei 1 000 viešųjų bibliotekų visoje Lietuvoje.

„Viešosios bibliotekos tapo svarbiais informacinės visuomenės centrais – jose žmonės gali rasti ne tik spausdintos, bet ir elektroninės informacijos. Naujos galimybės visiems susijusios ir su naujais iššūkiais: juk atsargaus elgesio internete reikia mokytis lygiai taip, kaip vaikystėje išmokome atsargiai elgtis gatvėje. Daugiau sužinoti apie saugumą internete žmonės galės atvykę ir į savo viešąją biblioteką", – sako projekto „Bibliotekos pažangai" vykdomos kampanijos „Atsargus internete" koordinatorė Inga Manelytė.

Nacionalinė kampanija „Atsargus internete" bibliotekose prasidės vasario 1 dieną specialia pamoka, kurią ves populiarusis TV personažas Gustavas. O kiekvieną vasario antradienį – 8, 15 ir 22 dieną – vyks nacionalinės „Protų kovos", kuriose galės varžytis komandos iš visos Lietuvos. Ši akcija unikali tuo, kad vaizdo transliacijų būdu per internetą suvienys per tūkstantį šalies viešųjų bibliotekų ir keliasdešimt tūkstančių jų lankytojų.

„Visus labai kviečiame dalyvauti akcijoje su Gustavu – tiek atsargaus elgesio internete pamokėlėje, tiek „Protų kovose", – sako vyr. metodininkė Vilma Vrubliauskienė.

Lietuvos viešosiose bibliotekose vykdoma kampanija „Atsargus internete" yra projekto „Bibliotekos pažangai" dalis.

 

Apie projektą „Bibliotekos pažangai"

Iki 2012 metų truksiantį projektą „Bibliotekos pažangai" Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina kartu su Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir šalies viešosiomis bibliotekomis. Projektą drauge finansuoja Billo ir Melindos Gatesų fondas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir savivaldybės bei bendrovė „Microsoft", padovanojusi naujausios programinės įrangos. Projekte dalyvauja per 1 200 viešųjų bibliotekų.

 

Daugiau informacijos:

Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vyr. metodininkė Vilma Vrubliauskienė, kampanijos „Atsargus internete" koordinatorė Jonavos rajone

Tel.: (8 349) 532 61

vilma@jonbiblioteka.lt