Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Svarbi informacija rinkėjams: kada ir kur balsuoti Jonavoje

Svarbi informacija rinkėjams: kada ir kur balsuoti Jonavoje A. Reipos nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia balsavimo vietų sąrašą ir laiką, kada rinkėjai galės atvykti balsuoti Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Pagrindinė rinkimų ir referendumo diena yra gegužės 12 d., sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.  

Jonavos rajone veiks iš viso 27-ios rinkimų apylinkės, rajone registruotų rinkėjų skaičius – 34252.

Saulutės rinkimų apylinkė, kurioje registruoti 1665 rinkėjai, šiemet įsikūrė naujoje vietoje – vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“, Kosmonautų g. 13. Ši rinkimų apylinkė anksčiau kurį laiką veikė gretimame pastate, tačiau įrengus pandusą neįgaliesiems, sugrįžo į vaikų darželį.

Rinkimų apylinkių sąrašas Jonavoje >>

Rinkimų sekmadienį balsuoti Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje.

Visi Lietuvoje balsuojantys rinkėjai taip pat gali pasinaudoti balsavimo iš anksto galimybe.

Gegužės 7-9 dienomis, 7-20 valandomis, balsuoti bus galima Jonavos rajono savivaldybės patalpose, Žeimių g. 13, arba bet kurios kitos savivaldybės išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur rinkėjas yra deklaravęs gyvenamąją vietą.

Būtina turėti asmens dokumentą

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan. 

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams bus sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose.

Gegužės 8-10 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose. 

Gegužės 10-11 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Rinkėjai kviečiami pasidomėti kandidatais į Respublikos Prezidentus. Ši informacija skelbiama VRK interneto svetainėje >>

VRK maloniai prašo rinkėjų ateiti į pagalbą rinkimų organizatoriams – praleisti į eilės priekį į balsavimo apylinkes atvykusius senolius, žmones su negalia, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.

VRK info.