Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

SAVIVALDYBĖJE – DISKUSIJA APIE JAUNIMO DALYVAVIMĄ KURIANT POLITIKĄ

 Čia lankėsi Jonavos rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" (toliau - JonAS) organizuojamo projekto, iš dalies remiamo Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas", „Voice your say or have your voice" („Išsakyk savo idėją arba turėk savo balsą"), dalyviai, tarpusavyje bendravę lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Savivaldybėje vyko renginys, skirtas susitikti su vietos politikais, administracijos atstovais, dalyvaujančiais formuojant ir įgyvendinant Lietuvos ir Jonavos rajono jaunimo politiką.

Susitikimo savivaldybėje tikslas buvo išsiaiškinti, kaip jaunas žmogus gali dalyvauti kuriant jaunimo politiką bei ją plėtojant. Susirinkusiuosius pasveikino Jonavos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė, šiuo metu laikinai einanti skyriaus vedėjos pareigas Danutė Ragelienė, įteikusi užsienio delegacijos atstovams dovanas su Jonavos rajono simbolika, Jonavos r. savivaldybės tarybos narys Saulius Jakimavičius, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (toliau - LiJOT) atstovas Mantas Zakarka, taip pat LiJOT regioninių reikalų komiteto atstovė Justė Karpavičiūtė. Padėkos žodį svečių vardu tarė administracijos atstovas iš Ukrainos.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų specialistas Mantas Simanavičius susirinkusiems kalbėjo apie jaunimo politikos įgyvendinimą Jonavos r. savivaldybėje. Po šio pristatymo grupėse diskutuota jaunimo informavimo, teisių gynimo bei jaunimo veiklos įgyvendinimo klausimais. Vėliau pristatyti grupių rezultatai, kalbėta apie situaciją skirtingose šalyse, kt. Baigiamąjį žodį tarė Jonavos r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kaminskas, linkėdamas ir toliau bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje tiek šalių, tiek jaunimo ir politikų lygmeniu.

Tarptautiniuose, šiuo metu Lietuvoje vykstančiuose mokymuose dalyvauja po 3 jaunuolius ir 1 administracijos atstovą iš Latvijos (Baldone), Baltarusijos (Minskas), Lenkijos (Poznanė), Ukrainos (Donetskas) ir Lietuvos (Jonava). Projekto tikslas – sukurti sistemą, įrankį efektyviam jaunimo bendradarbiavimui su savivaldybe. Taip pat, atsižvelgiant į vietinio lygmens realijas, pateikti rekomendacijas, kaip efektyviai kurti ir įgyvendinti jaunimo politiką. Projekto metu jauni žmonės bei valdžios atstovai dalijasi patirtimi, kaip jų atstovaujamose vietovėse formuojama regioninė jaunimo politika bei kaip vykdomos ir remiamos jaunimo veiklos.

Pasibaigus konferencijai delegatai aplankė JonAS patalpas, taip pat užsuko į Jonavos jaunimo centrą susipažinti su jame vykdomomis veiklomis, patys jas išbandyti. Ši diena buvo viena iš septynių viso projekto metu numatytų programos dalių, vykdomų projekto tikslui pasiekti.

 

Rūta ŽMUIDZINAITĖ

Jaunimo reikalų specialistė

 

Susitikimo metu

 

Kristinos Lukoševičiūtės nuotr.