Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

SAUGAUS EISMO KOMISIJOJE 2011 M. KOVO MĖNESĮ

             Per šešis 2010-aisiais įvykusius posėdžius buvo išnagrinėti 49 prašymai, pagerintas pėsčiųjų perėjų apšvietimas, atsižvelgus į gyventojų prašymus bei pastabas įrengta kelio ženklų, kt. Nuveikta išties nemažai, rūpinantis eismo saugumu mūsų rajone. Deja, rengiant žiedinę sankryžą (Lietavos g. – Žemaitės g. – Žeimių g.), nebuvo atsižvelgta į Saugaus eismo komisijos siūlymus, todėl iki šiol, nepaisant rekonstrukcijos darbų, vairuotojai sankryžą nuolat keiksnoja.

            Posėdžio metu apsvarstyti gauti 4 prašymai. Kapsų g. (Jonava) gyventoja Elvyra Keturakienė pageidavo, kad Suvalkiečių gatvėje ties posūkiu į Kapsų g. būtų pastatytas kelio ženklas, žymintis šalutinį kelią. Nutarta nuvykti į vietą ir tik tada priimti sprendimą.

            Dar vienas prašymas pateiktas dėl galimybės neįgaliajam  pastatyti daugiabučio namo kieme (Sodų g.) savo automobilį, kad galėtų nekliudomai persėsti į neįgaliojo vežimėlį. Saugaus eismo komisijos nuomone, šią problemą turėtų geranoriškai išspręsti patys daugiabučio namo gyventojai. Su jais šį klausimą aptarti įpareigotas komisijos narys, UAB „Jonavos paslaugos" direktorius Gintautas Kaiša.

            Gautas visuomeninės organizacijos „Juškonių bendruomenės centras" prašymas dėl Normainėlių autobusų stotelės perkėlimo arčiau Normainėlių kaimo. Pagrindinis motyvas – iš Normainėlių 12 vaikų eina į mokyklą, o autobusų stotelė yra toli už kaimo, iki jos tenka eiti važiuojamąja kelio dalimi. Kadangi šis klausimas – ne Saugaus eismo komisijos kompetencija, prašymas perduotas VĮ „Kauno regiono keliai".

Dėl automobilių statymo Senamiesčio gimnazijos teritorijoje kreipėsi direktorė Rita Čiužienė. Prašoma prie įvažiavimo į gimnaziją (iš Vasario 16-osios g.) statyti ženklą „Eismas draudžiamas", o į aikštelę suteikti galimybę įvažiuoti tik turintiems leidimus. Komisija prašymui neprieštaravo.

Siūlyta Vytauto gatvėje kelio ženklą „Sustoti  draudžiama" perkelti iki knygyno, kadangi pristatoma daug mašinų ir kyla problemų įvažiuoti į kiemus. Sprendimas bus priimtas nuvykus į vietą apžiūrėti. Prie „Cento" parduotuvės numatyta pastatyti ženklą, nurodantį  automobilių parkavimo būdą.

Vėl grįžta prie nekokybiškos Lietavos g. – Žemaitės g. – Žeimių g. žiedinės sankryžos. Nutarta į pasitarimą kviesti projekto autorius, nes žiedą būtina tobulinti, kad ir vairuotojams būtų patogu, ir eismo nelaimių išvengtume.

 

Kristina LUKOŠEVIČIŪTĖ

Ryšiams su visuomene specialistė