Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Paveldo specialistai kviečia į susitikimą Jonavos dvarų savininkus

Paveldo specialistai kviečia į susitikimą Jonavos dvarų savininkus KPD nuotr.

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinis skyrius š. m. lapkričio 27 d. 13.00 val. kviečia Jonavos rajone esančių dvarų sodybų savininkus į susitikimą, kuriame bus aptariamos dvarų išsaugojimo galimybės, tvarkybos procedūros, priežiūros darbų eiga.

Susitikimas vyks Jonavos rajono savivaldybės Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos salėje (Žeimių g. 9, Jonava).

Dvarų sodybos yra Lietuvos istorinė savastis. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų ir didikų dvarus sudarė rūmai, pagalbiniai gyvenamieji namai, ūkiniai ir gamybiniai statiniai, kai kada – bažnyčia arba koplyčia, parkai ir sodai. Pastatai išdėstyti kompaktiškai aplink vieną didelį kiemą, kartais išmėtyti arba sugrupuoti pagal funkcijas į sektorius. Ryškiausias būdavo gyvenamasis sektorius su rūmais ir pagalbinių namų (dažniausiai su svirnu) dalis.

Jonavos rajone esantys dvarų ir palivarkų kompleksai išsiskiria medine architektūra, savitais bruožais, jų yra Barborlaukio, Mitėniškių, Drobiškių, Naujokų, Palankesių, Milagainių, Daigučių kaimuose. Bukonyse ir Žeimiuose – mūrinės architektūros pavyzdžiai, turintys turtingą istoriją.

Maloniai kviečiame.

KPD info.