
Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Projektai

DUK
PABĖGĖLIŲ PRIĖMIMO CENTRO GYVENTOJAI SUSITIKO SU RAJONO JAUNIMU
Kovo 21-ąją, minint Tarptautinę rasinės diskriminacijos panaikinimo dieną, Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius kartu su Ruklos pabėgėlių priėmimo centru organizavo susitikimą rajono jaunimui. Šiuo susitikimu buvo siekiama supažindinti jaunimą su skirtingų kultūrų atstovais bei skatinti rasinę toleranciją Jonavos rajone.
Daugiau nei dvi valandas trukęs susitikimas Jonavos jaunimo centre neprailgo. Susitikime dalyvavo Jonavos Senamiesčio gimnazijos, Jeronimo Ralio vidurinės mokyklos moksleiviai, Jonavos r. jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" (JonAS) atstovai, 6 Ruklos pabėgėlių priėmimo centro gyventojai iš Afganistano, Čečėnijos bei Šri Lankos su Socialinės integracijos skyriaus vedėja Neringa Gaučiene bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų specialistės.
Pabėgėlių priėmimo centro gyventojai susirinkusiems papasakojo, kaip pateko į Lietuvą, kokiose šalyse dar yra buvę, supažindino su savo gyvenimo Lietuvoje kasdienybe, pasidalijo įspūdžiais apie Lietuvą, jos gyventojus bei kultūrą, religinius skirtumus ir panašumus. N. Gaučienė informavo, jog Ruklos pabėgėlių priėmimo centras gyvuoja 15 metų, jame šiuo metu gyvena 18 imigrantų, nors centras gali talpinti dešimteriopai daugiau. Šis centras organizuoja daugybę projektų bei iniciatyvų, kurios lengvina imigrantų integracijos sąlygas. Deja, Lietuvoje įvairios įstaigos nėra linkusios itin bendradarbiauti ir bendrauti su Ruklos pabėgėlių priėmimo centru, nors patys jo gyventojai nori kuo daugiau integruotis į visuomenę ir socialinę aplinką, kurioje jie gyvena. Tų centro gyventojų, kurie nemoka lietuvių kalbos, užimtumas nėra itin didelis, nes vienas iš trūkumų, kurį jie ypatingai jaučia atvykę į Lietuvą, tai, kad mažai lietuvių bendrauja anglų kalba. Kita vertus, jiems tai yra didžiausia paskata mokytis mūsų kalbos, kuri pabėgėliams yra privaloma.
Susitikime dalyvavę moksleiviai džiaugėsi, jog tiems, kurie atvyksta į Lietuvą, čia gyventi yra gerai. Tačiau jie teigė, jog jaunimui trūksta tokių tiesioginių susitikimų su imigrantais, atvirų diskusijų, minčių pasidalijimo. Šio renginio metu pasiūlyta idėja organizuoti kalbų pamokas Jaunimo centre, kurių metu būtų lavinami tiek anglų, tiek kitų užsienio kalbų (t.y. Ruklos pabėgėlių priėmimo centro gyventojų gimtųjų kalbų) įgūdžiai.
Nuo 1966 m. spalio 26 dienos Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu kovo 21-oji paskelbta Tarptautine rasinės diskriminacijos panaikinimo diena. Ši diena skirta kovoti prieš rasizmą – bet kurios rasės niekinimą, menkinimą kaip žemesnės.
Rūta ŽMUIDZINAITĖ
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų specialistė