Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Netrukus prasidės Jonavos aplinkkelio I etapo statybos darbai

Netrukus prasidės Jonavos aplinkkelio I etapo statybos darbai

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ skelbia, kad birželio pradžioje bus pradėti įgyvendinti Jonavos aplinkkelio statybų I etapo ir kelio Jonava–Žasliai–Kalniniai Mijaugonys rekonstravimo rangos darbai. Jonavos aplinkkelis papildys magistralinį kelią Kaunas–Zarasai–Daugpilis.

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius džiaugiasi, kad kalbos apie aplinkkelio statybas tampa realiais darbais.

,,Mes ilgai laukėme šio projekto. Aplinkkelio būtinybės klausimas aptarinėjamas ne vienus metus. Džiaugiamės, kad netrukus prasidės darbai ir tikimės, kad viskas vyks pagal planą, o pabaigus pirmąjį statybų etapą, antrojo nereiks laukti ilgai. Būtent jis užtikrins matomus pokyčius eisme“, – sakė M. Sinkevičius. 

Pirmojo etapo metu bus rekonstruotas kelias Jonava–Žasliai–Kalniniai Mijaugonys, įrengtas dviejų eismo juostų kelias, papildomai įrengtos 2 žiedinės sankryžos, rekonstruotas dešinėje pusėje esantis pėsčiųjų ir dviračių takas.


Planuojama, kad pirmasis Jonavos aplinkkelio statybų etapas bus baigtas kitų metų pradžioje. Anot bendrovės, visi techniniai sprendimai suplanuoti taip, jog atitiktų aukštus karinės mobilumo technikos ir didžiagabaritinio transporto reikalavimus.

,,Via Lietuva“ teigimu, antrasis aplinkkelio etapas šiuo metu yra projektuojamas. Jo metu planuojama nutiesti naują, beveik 7 km magistralinio kelio Kaunas–Zarasai–Daugpilis ruožą, įrengti 2 naujas žiedines sankryžas, viadukus, tunelinį viaduką po esamu geležinkeliu, požeminę pėsčiųjų perėją.

Sutartį dėl Jonavos aplinkkelio I etapo statybų ir kelio Jonava–Žasliai–Kalniniai Mijaugonys rekonstravimo „Via Lietuva“ pasirašė su skelbtą viešąjį konkursą laimėjusia akcine bendrove „Eurovia Lietuva“.

Rangos darbus planuojama baigti per 8 mėn., darbų vertė – 4,8 mln. Eur su PVM.

Jonavos aplinkkelis rytinėje pusėje prasidės nuo tilto per Nerį, ties Skaruliais, ir tęsis piečiau šio kelio maždaug iki Šveicarijos kaimo Jonavos rajone, kur vėl susijungs su magistraliniu keliu.