Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Nemeskite kur papuola: automobilių plastikas Jonavoje surenkamas nemokamai

Nemeskite kur papuola: automobilių plastikas Jonavoje surenkamas nemokamai  Jonavos r. sav. nuotr.

Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje UAB „Jonavos paslaugos“ kasmet surenka po kelias tonas bešeimininkių automobilių plastiko atliekų, salono detalių, kuriomis neatsakingi piliečiai atsikrato pačiose įvairiausiose vietose ar tiesiog išmeta į komunalinių atliekų konteinerius.

Automobilių plastikų nepriima stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, tačiau ir jie gali būti antrinės žaliavos, jeigu surinksime ir tinkamai panaudosime.

Jonavoje automobilių plastikines dalis – bamperius, posparnius, slenksčius, kuro bakus, langų apiplovimo bakelius nemokamai priima UAB „Bateris“, įsikūrusi Darbininkų g. 13, darbo laikas: I-V  8.00-17.00.

Kitos automobilių dalys – paneles, sėdynes, durų apdailos dalis čia priimamos už papildomą mokestį.

„Automobilis – ne tik metalas, bet ir plastikas, gumos dirbiniai, cheminės medžiagos ir kt. Netinkamas jo tvarkymas arba netvarkymas – rykštė aplinkai, nes daug automobilyje esančių medžiagų yra pavojingos aplinkai, jeigu jomis netinkamai atsikratome“, - sako savivaldybės Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Evaldas Mikalauskas.

Tinkamai surinktos automobilių plastiko atliekos vėliau smulkinamos ir panaudojamos kitų gaminių gamybai ar energijai išgauti.