Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Mokslo ir žinių diena Jonavoje

Mokslo ir žinių diena Jonavoje A. Reipos nuotr.

Jonavos rajono mokyklose prasidėjo nauji mokslo metai – penktadienį įstaigose švenčiama Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena.

Mokslo ir ugdymo įstaigos naujus mokslo metus pasitinka atsinaujinę patalpas ir aplinką. Ypač dideli pokyčiai moksleivių laukia kai kurių mokyklų valgyklose – pasikeitus maitintojams, bus diegiamas švediško stalo principas.

Penkios Jonavos rajono mokyklos šiemet dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos programoje „Tūkstantmečio mokyklos“. Ši programa apima ne tik joje dalyvaujančias įstaigas, bet numato pokyčius visų rajono ugdymo įstaigų moksleiviams ir pedagogams – tai ir išvykos, dalinimasis patirtimi, edukacijos, mokymai.

Šiais mokslo metais visose šalies mokyklose sugriežtinta pamokų lankomumo tvarka. Pagal ją, mokykla turės tą pačią dieną informuoti tėvus mokiniui neatvykus į mokyklą ar pamoką, jei apie tai nepraneš patys tėvai.

Bendroje tvarkoje taip pat numatyta, kad tėvai dėl ligos per mėnesį galės pateisinti tik penkias dienas arba ir daugiau dėl svarbių, objektyvių, pagrįstų priežasčių.

Jei vaikas sirgs daugiau kaip penkias dienas per mėnesį, tėvai mokyklai turėtų pateikti informaciją iš elektroninės sveikatos informacinės sistemos.

Trylikoje Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklų 2023-2024 mokslo metais mokysis iš viso 4650 mokinių, vienu šimtu mažiau nei praėjusiais metais.

A. Reipos, M. Perecko nuotr.