Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

KAUNE – PASITARIMAS DĖL GALIMO POTVYNIO

            Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono atstovai pristatė Neries upės vertinimą, žvalgybos duomenų analizę, pateikė išvadas apie galimybę sprogdinti ledų sangrūdas.

            Neris išžvalgyta nuo žiočių iki Jonavos miesto (40 km), upės plotis – 80-250 metrų. Neris beveik visa užšalusi, matyti tik nedidelės properšos. Šalia upės – daug namų, kitų pastatų, Nerį kerta įvairūs komunikacijos ir inžineriniai tinklai.

            Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono specialistai nustatė, kad 23,8 km ruože sprogdinimo darbai negalimi (komunikacijos ir tankiai apgyvendintos teritorijos), su apribojimais galima būtų sprogdinti 8,2 km ruože ir tik 8 km apribojimų sprogdinimo darbams nėra. Artimiausiu metu pradėjus sprogdinti ledų sangrūdas, karių nuomone, darbai pareikalautų didelių resursų, o pasiektas rezultatas būtų abejotinas.

            Pasak posėdyje dalyvavusio Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Kaminsko, svarstytos ir kitos galimybės, kaip pašalinti ledų sangrūdas. Pasitarimo dalyviai nutarė kreiptis į Lietuvos kariuomenės vadą dėl galimybės panaudoti alternatyvias sprogdinimo priemones.

 

Kristina LUKOŠEVIČIŪTĖ

Ryšiams su visuomene specialistė