Pradžia
lt
en
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Jonavoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK

Jonavos gyventojai spręs dėl viešųjų lėšų panaudojimo – kviečiami siūlyti idėjas

Jonavos gyventojai spręs dėl viešųjų lėšų panaudojimo – kviečiami siūlyti idėjas A. Reipos nuotr.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė kiekvienam Jonavos rajono gyventojui realizuoti savo sumanymus ir pagražinti rajono viešąsias erdves.

Šiais metais dalyvaujamojo biudžeto programos įgyvendinimui Jonavos rajono savivaldybės biudžete suplanuota 50 tūkst. eurų. Gyventojai kviečiami siūlyti savo idėjas iki šių metų gegužės 31 d. ir kartu su savivaldybe spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo. 

Skelbiamas idėjų konkursas šiose kategorijose:

  • 25 tūkst. eurų mažos apimties projektas Jonavos mieste;
  • 25 tūkst. eurų mažos apimties projektas Jonavos rajone;
  • 100 tūkst. eurų didelės apimties projektas Jonavos rajono savivaldybėje (bus įgyvendinamas kitais metais).

 

Siūlomas projektas turi būti nekomercinis ir skirtas gyvenamajai aplinkai gerinti, viešajai infrastruktūrai kurti, įgyvendinamas teritorijoje, skirtoje viešam naudojimui.

Siūlyti idėjas gali kiekvienas 16-os metų ir vyresnis asmuo, deklaravęs savo gyvenamąją vietą Jonavos rajono savivaldybėje. Asmuo gali pateikti vieną pasiūlymai vienai kategorijai.

Atitinkantys reikalavimams pasiūlymai bus teikiami viešai balsavimo procedūrai.

Bus finansuojami projektai surinkę daugiausiai balsų savo kategorijoje.

„Gyventojų idėjos gali būti labai įvairios, tačiau jos turi atitikti programos reikalavimus. Finansuojami projektai bus įgyvendinami seniūnijų, todėl kviečiu gyventojus, kylant klausimų, pasitarti su atitinkamos seniūnijos seniūnu. Pasitikslinti, ar idėja atitinka pagrindinius reikalavimus, ar nėra kažko panašaus jau suplanuota pasirinktoje teritorijoje, ar teritorija vieša, nepriklauso privatiems asmenims. Seniūnai turėtų atsakyti į šiuos ir panašius klausimus.

Kviečiu drąsiai siūlyti savo idėjas“, - sako Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė.

Projekto idėjos pasiūlymo formą, visas sąlygas ir kitą reikalingą informaciją rasite savivaldybės interneto puslapyje.

Dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos skatina bendruomenę aktyviau dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose, didina pasitikėjimą.

Nuo 2018 metų, kai įvyko pirmasis dalyvaujamasis biudžetas Lietuvoje, savivaldybių gyventojai jau nusprendė dėl 2,3 mln. eurų panaudojimo. Per praėjusius metus gyventojai pateikė daugiau nei 300 dalyvaujamojo biudžeto idėjų. Visos jos susijusios su savivaldybių infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos gerinimu. 44 projektai paskelbti laimėjusiais ir bus įgyvendinti per ateinančius dvejus metus.