Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Jonavoje vyks kraujo donorams pagerbti skirta šventė

Jonavoje vyks kraujo donorams pagerbti skirta šventė NKC nuotr.

Gegužės 2-ąją Jonavoje – kraujo donorams pagerbti skirta šventė. Tądien Nacionalinis kraujo centras ir Jonavos rajono savivaldybė pasirašys bendradarbiavimo sutartį, bus apdovanojami aktyviausi Jonavos donorai, vyks nemokamas grupės „Žemaitukai” koncertas.

„Ne vienus metus matome, kad Jonava – vienas aktyviausių miestų, nuolat gausiai aukojantis kraujo. Dėl to nusprendėme čia suorganizuoti dėkingumo šventę bei mūsų bendrystę oficialiai įamžinti bendradarbiavimo sutartimi su savivaldybe.

Mums visada smagu sugrįžti į Jonavą, nes šiame mieste sulaukiame daug besišypsančių, savo laiko neskaičiuojančių ir aukoti nusiteikusių žmonių. Ačiū jiems visiems”, – sakė Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorė Rimantė Vanagienė.

Jonavos rajono savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė taip pat džiaugiasi, kad jonaviečių noras dalyvauti kraujo donorystės akcijose nemažėja.

„Jonava tikrai gali didžiuotis geros valios žmonių gausa ir tuo, kad yra tarp miestų, pritraukiančių daugiausiai kraujo donorų. Ir nors jie neatlygintinai aukoja kraujo tikrai ne dėl padėkų, labai smagu, kad donorų bendruomenei bus padovanotas toks išskirtinis dėmesys”, – kalbėjo B. Gailienė.

Šventės metu bus apdovanoti tie jonaviečiai, kurie kraujo yra davę daugiau nei 20 ir 30 kartų. Skaičiuojama, kad tokių žmonių Jonavoje – kelios dešimtys.

Asmenys, kurie kraujo aukojo daugiau nei 40 kartų, tradiciškai apdovanojami Vilniuje organizuojamoje Nacionalinio kraujo centro šventėje. Jiems suteikiamas ir Garbės donoro vardas.

„Žmonės, kuriuos apdovanosime Jonavoje, jau sulaukė jiems skirtų kvietimų į šventę. Tačiau į ją kviečiame atvykti ir tuos, kurie kraujo aukoja, bet savo dvidešimto karto dar nepasiekė. Esame dėkingi kiekvienam donorui, nepriklausomai nuo to, kiek kartų jis aukojo”, –  kalbėjo R. Vanagienė.

Jonavos kultūros centre vyksianti šventė prasidės 17 valandą, tačiau iki jos ir šventės metu  jonaviečiai kviečiami dar kartą paaukoti kraujo arba tai padaryti pirmą kartą – nuo 11 iki 17:30 val. čia vyks kraujo donorystės akcija.