Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Paslaugos
Skelbimai
Projektai
DUK

Mokykla – ne gramatikos taisyklės

Mokykla – ne pastatas. Tai – pradžia. Savarankiškumo,  bendrystės, matematikos ir draugiškumo pamokų. Ji svarbi kiekvienam. Tai mokslo ir gyvenimo žinių,  pažinimo, savęs atradimo pradžiamokslis. Mūsų mokykla pradeda skaičiuoti jau 80 – sius gyvavimo metus.  

Jonavos „Lietavos" pagrindinė mokykla savo darbą pradėjo 1937 metais, būdama Geležinkelio stoties pradinė mokykla. Vėliau ši mokykla buvo perorganizuota į septynmetę, aštuonmetę ir vidurinę. Jau penkiolika metų mokykla vadinama skambiu „Lietavos" vardu.

Mūsų mokyklą baigė 29 abiturientų laidos. Tarp jų yra nemažai žmonių, kurių darbais ir pasiekimais džiaugiasi juos mokę mokytojai bei mokyklos vadovai.

Ilgą laiką mokykloje dirbo patyrę, didelę darbo patirtį turintys mokytojai. Tai – A. Gulbinienė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, E. Želnienė – chemijos mokytoja, B. Bielinienė – matematikos mokytoja. 50 metų mokykloje istoriją dėstė mokytoja J. Didvalienė. Daug metų mokykloje dirbo kūno kultūros mokytojai N. ir J. Mažeikos, išugdę nemažą būrį gabių sportininkų. Mokyklai vadovavo A. Dekontas,  K. Šerėnas, K. Jakštas. Nuo 2009 m. mokyklai vadovauja Ina Skurdelienė.

Mes didžiuojamės, kad mokyklos nepamiršta ir buvę mokiniai, dabar gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. 

2014 m. mokykloje apsilankė ir paskaitą mokiniams skaitė buvusi mokinė Julda Kielytė – Europos Komisijos ekonomikos ir finansų reikalų direktorate atsakinga už monetarinę politiką ir euro įvedimą Lenkijoje, Rumunijoje bei Kroatijoje. Tai - intelektualus ir be galo šiltas bei nuostabus žmogus.

2015 m., vykdydama programą „Atgal į mokyklą" mus aplankė Užsienio reikalų ministerijos Europos šalių departamento Pietryčių Europos šalių skyriaus vedėja Asta Chaladauskienė, kurios pranešimas apie Europos Sąjungą, jos pagrindus ir mūsų buvimo joje prasmę tapo šilta diskusija su mokiniais, peraugęs į  pasidalinimą savo asmeninėmis patirtimis iš darbo diplomatinėje tarnyboje ir lektorės pamėgta haiku eilėdara.

Taip pat mokyklos nepamiršta Vydas Dolinskas – habilituotas mokslų daktaras  Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius.

Mokykla išugdžiusi tokius gerai žinomus žmones, kaip Joana Čižauskaitė – Keistuolių teatro aktorė, Remigijus Kavaliauskas – Zarasų bažnyčios klebonas dekanas, Vladas Kovaliovas – dainininkas ir muzikos atlikėjas ir daugelis kitų.

Šiemet mokykla švęs 80-ties metų jubiliejų. Tai labai gražus patirties bagažas, o dar šauniau žinoti, jog mokykla gyvuoja vis dar eidama koja kojon su besikeičiančia aplinka, neprarasdama aktyvaus pulso, ieškodama ir suteikdama savo mokiniams naujausius veikos metodus, programas ir ieškodama prasmingų ir aktualių veiklų.

Jau vien per pastaruosius penkerius metus mokykloje įgyvendintos ne tik respublikoje, bet ir pasaulyje gerai žinomos programos „Renkuosi mokyti!" ir „Kūrybinės partnerystės", praturtinančios mokinių ugdymą energingų programos mokytojų, šalyje žinomų mentorių-menininkų pamokomis, išvykomis ir aktualiomis  veiklomis.

Pagal Lietuvos meno kūrėjų asociacijos organizuotą projektą „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms" vykusius mokymus, mokykloje lankėsi įvairiausių sričių menininkai. Tai ir žurnalistas V. Mačiulis, rašytojai K. Platelis ir R. Katkus, fotografas R. Staselis, aktoriai V. Streiča ir K. Jakštas, tautodailininkas V. Jazerskas.

Aktyvūs pedagogai  parengia projektus, kurie laimi finansavimą  mokinių mokymosi pasiekimams gerinti: tai ir Specialiųjų poreikių mokinių ugdymo kokybės gerinimas,  ir VŠĮ „Mokyklų tobulinimo centro" įgyvendinamą tarptautinį Erasmus+ projektą „Profesinė pagalba mokytojui savoje mokykloje", kurio tikslas – stiprinti profesinės pagalbą mokykloje.

Mokykla taip pat pasinaudoja Europos Sąjungomis teikiamomis galimybėmis, dalyvauja tarptautinių projektų konkursuose ir šiuo metu džiaugiasi laimėję du projektus: NordPlus – mokinių skaitymo įgūdžių gerinimui ir Erasmus – mokytojų kvalifikacijai kelti, stebint Ispanijos ir Italijos kolegų patirtis bei klausantis jų lektorių seminarų.

Daugybė veiklų, nuolatinis judėjimas, ieškojimas geriausio, piktų gandų nepaisymas ir nuolatinis pozityvas. Tai galėtų būti mokyklos vizitine kortele. Visus aštuoniasdešimt metų. Ir tiek pat - ateity.

Violeta Leigienė, „Lietavos" pagrindinės mokyklos bibliotekininkė