Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Paslaugos
Skelbimai
Projektai
DUK

Barupės mokyklos bendruomenės išvyka

Jau keleri metai tapusi mūsų mokyklos bendruomenės tradicija rugsėjo mėnesį organizuoti  išvyką.  Taip ir šiemet, ankstų rudenišką rytą vykome į socializacijos projekto "Kuriame ir veikiame - 3" vieną iš vykdomų veiklų į tiriamąją- edukacinę  išvyką į Biržų regioninį parką.

Ekskursija prasidėjo Biržų Lankytojų centre.  Jame susipažinome su šios saugomos teritorijos išskirtinėmis vertybėmis, didžiausiu šio regioninio parko savitumu – karstiniu kraštovaizdžiu su daugybe karstinių įgriuvų – smegduobių, atsiradusių vandeniui išplovus žemėje slūgsančius gipso klodus. Aplankius ekspoziciją važiavome iki pėsčiųjų tilto per Širvėnos ežerą. Pėsčiomis mediniu 0,5 km ilgio tiltu keliavome į Astravo dvaro parką, kurio centrinis akcentas yra grafų Tiškevičių rūmai. Važiuojant vingiuotu keliu tarp senų vandeningų įgriuvų vykome prie Kirkilų karstinių ežerėlių. Įgriuvos pasklidusios visur: ariamuose laukuose, pievose, miškuose, net prie sodybų pastatų. Užlipome pasižvalgyti ir į 30 m. apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria įspūdingas gamtos peizažas. Vėliau vykome prie naujojo "Barsuko olos" pažintinio-geologinio tako, kuris driekiasi 1 kilometrą. Aplankant Karajimiškį pamatėme įspūdingą smegduobyną su garsiąją legendomis apipinta parko „vizitine kortele" - Karvės ola. Ekskursija Biržų apylinkėse užbaigėme lankant Kunigaikščio K. Radvilos statytą Biržų pilį.

Grįždami atgal sustojome ir Krekenavos regioniniame parke, kur galėjome užlipti į apžvalgos bokštą ir pasigrožėti Kėdainių apylinkėmis, tai pat pavaikščioti pojūčiu taku.

Praplėtę geografijos, istorijos, gamtos žinias, patirę malonių pojūčių  ir sustiprinę socialines kompetencijas bendrauti ir bendradarbiauti  sugrįžome namo.

Jūratė Griciuvienė, Jonavos r. Barupės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui