Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Tobuliname pamoką drauge

Lapkričio 25 dienos popietę Jonavos Justino Vareikio progimnazijos mokytojai susirinko prie kompiuterių ekranų į virtualią metodinę dieną ,,Refleksija ir įsivertinimas“, kur dalinosi gerąja patirtimi. Metodinė diena – viena iš Jonavos rajono savivaldybės LL3 pokyčio projekto „Tarpusavio sąveika stiprinant pažinimo kompetenciją (mokėjimo mokytis gebėjimus)“ veiklų. Renginį organizavo mokyklos Metodinės taryba ir iniciatyvių mokytojų komandos (I.M.K) nariai.

Kiekviena metodinė grupė sukaupė inovatyvių metodų banką ir jį pristatė. Progimnazijos pavaduotoja ugdymui Ina Jakovlevienė aptarė atliktas veiklas, pasidžiaugė, jog yra sukauptas aktyviųjų metodų bankas, kuriuo gali naudotis kiekvienas ir galima bus pasidalinti su pokyčio projekto mokyklomis. Tuomet renginio moderatorė pakvietė atstovus pristatyti ir pakomentuoti pasirinktus metodus. Darbą pradėjo pradinių klasių mokytojos Asta Vaitkuvienė ir Jūratė Smailienė, išsamiai aptardamos dabo patirtį. Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Žagunienė pristatė metodus, kurie tinka ne tik kalbininkams. Vida Bersėnienė kalbėjo apie užsienio kalbų mokytojų metodų įvairovę. Irena Beinorienė ir Giedrė Kanapeckaitė atskleidė dorinio ir estetinio ugdymo subtilybes. Rigvita Kunevičienė pateikė inovatyvių metodų fizinio ugdymo pamokoms ir tiesiog mokinių aktyvinimui. Mokytojos Jūratė Stankaitienė ir Sigita Rancaitė pristatė metodų delninę, kurią visada  patogu turėti. Pagalbos mokiniui specialistų metodinės grupės narės Lina Zajankausienė ir Edita Ruckienė pasiūlė metodų dirbančioms su disleksija turinčiais vaikais. Klasės auklėtojų metodinei grupei atstovavo Renata Kuklierienė, kuri pristatė ,,Debatų“ metodą. Mokyklos metodinės tarybos pirmininkė Loreta Kazlauskienė paruošė pranešimą ,,Pamoka studija – kolegialaus profesinio augimo galimybė“, kuriame pateikė analizę pamokos, kurią planavo ir vedė su kolege Diana Kizogian. Medžiaga iš kursų pasidalino mokytojos Diana Kizogian, Daiva Puišienė, Sandra Matulionė, Jūratė Smailienė, Irena Beinorienė.

Metodinę dieną apibendrino direktorė Olga Mediekšė. Ji pabrėžė, jog atliktas didelis darbas, padedantis tobulinti pamoką. Mokytojai suvokia, jog profesinio kapitalo negali skolinti ar padovanoti, jį turi sukaupti patys, turi nuolat ieškoti, kurti, dalintis. Mūsų veikla šiandien prie to prisideda. Mokytojų bendradarbiavimas, tobulinant pamoką, svarbus. Pedagogai jausis gerai, kai bus tikri savo profesinio augimo šeimininkai, kuriais pasitikima.

Metodinės tarybos pirmininkė, I.M.K narė Loreta Kazlauskienė