Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Skaitome visi kartu

Projekto  „Lyderių laikas 3” Jonavos rajono savivaldybės kūrybinės komandos narių iniciatyva rajono  švietimo įstaigų bendruomenės buvo pakviestos dalyvauti skaitymo akcijoje „Skaitau Aš, skaityk Tu, skaitykime VISI kartu”. Akcijos sumanytojai siekė, kad mokiniai, mokytojai, tėvai, kiti bendruomenių nariai dalintųsi skaitomų knygų prasmingomis citatomis, nuotraukomis, diskutuotų apie perskaitytas knygas bei skaitytų mažiesiems. Mokytojai vedė integruotas pamokas, organizavo nuotolines popietes,  kitas su knygų skaitymu susijusias veiklas.

Skaitymo iniciatyvos veiklose dalyvavo 12 rajono švietimo įstaigų: R. Samulevičiaus, J. Vareikio ir Šveicarijos  progimnazijos, „Lietavos” ir „Neries” pagrindinės mokyklos, Panerio ir Jonavos pradinės mokyklos, lopšeliai - darželiai „Saulutė”, „Bitutė” ir ,Pakalnutė”, Žeimių mokyklos - daugiafunkcio centro ir „Neries” pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus ugdytiniai. Iniciatyvą palaikė ir Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mokytoja D. Suslavičienė bei J. Ralio gimnazijos mokytoja  I. Petrikonienė, kuri organizavo akciją „Padovanok miesto bibliotekėlėms - namukams knygą”. Iniciatyvą palaikė ir parėmė Lietuvos Respublikos Seimo narys  Eugenijus Sabutis. Visų veiklų pristatymus galima pamatyti Facebook paskyroje https://www.facebook.com/groups/276491387157345.

Džiugina akcijos dalyvių atsiliepimai:
„Lyderių laikas 3“ projekto organizuota skaitymo skatinimo akcija - puikus būdas padėti vaikui tobulėti. Knygose – ne tik nuotykiai ar įdomūs herojų gyvenimai, bet ir išmintis, moralinės normos, bendražmogiškosios vertybės. Smagu, kad skaitė pradinukai, pailgintos dienos grupės vaikai, mokiniai, besimokantys šiuo metu mokykloje. Skaitymas visiems turi teikti malonumo.” (Violeta Leigienė,  „Lietavos” pagrindinės mokyklos bibliotekininkė) „Džiaugiuosi Jūsų akcija. Kiekvieną dieną su mokiniais peržiūrime į Jūsų akcijos Facebook paskyrą atsiųstas „Pagautas skaitant" nuotraukas. Įdomu stebėti, kaip kiti skaito, nes žmogus, skaitydamas knygas, keičiasi pats ir gali padėti keisti aplinkinį pasaulį.” (Ingrida Gedvilienė, Panerio pradinės mokyklos mokytoja)

„Puiki iniciatyva, skatinanti skaityti ir dalintis skaitymo patirtimis. Smagu, kad buvo sugalvotos žaismingos knygų bei paties skaitymo proceso pristatymo formos - nuotraukos, filmukai.” (Vilija Adomėlienė, „Neries” pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui)

„Atrodė, kad darželinukams netiks dalyvauti skaitymo iniciatyvoje, nes tik dalis priešmokyklinukų skaito. Bet skaitymas ikimokykliniame amžiuje prasideda nuo susidomėjimo knyga, paveikslėliais, suaugusiojo skaitomos knygelės klausymu, knygelėje pavaizduoto daikto, apie kurį išgirdo, atpažinimu. Ką galime padaryti mes, suaugusieji? Sukurti skaitymą skatinančią aplinką. Ši iniciatyva leido mums parodyti ir priminti, kaip tokią aplinką galima kurti.” (Jelena Galvydytė, lopšelio - darželio „Saulutė” direktorė)

Iniciatyva nesibaigia - skaitymas  tęsiasi. Kviečiame nesustoti ir toliau skaityti: atradę  prasmingas citatas ar patikusias pastraipas dalinkimės, praneškime, jei perskaitėme gerą knygą, kvieskime vaikus skaityti ir taip pat dalintis. Tegul tai taps įpročiu, noru didžiuotis, kad „Aš skaitau!“

Pasidomėkite https://www.facebook.com/groups/276491387157345 „Skaitau Aš, skaityk Tu, skaitykime Visi kartu”.

Loreta Bizokienė, iniciatyvos koordinatorė, Jonavos rajono savivaldybės LL3 kūrybinės komandos narė, Jonavos „Neries” pagrindinės mokyklos mokytoja