Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Projekto „Lyderių laikas 3“ (LL3) įžanginis renginys Jonavos rajono savivaldybėje

2019 m. vasario 28 d. Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje įvyko įžanginis projekto „Lyderių laikas 3" renginys, sukvietęs būrį švietimo įstaigų atstovų. Susirinkusiuosius pasveikino progimnazijos direktorius Artūras Jagelavičius ir projekto kūrybinės komandos savivaldybėje vadovė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Deikienė. Renginyje dalyvavo ir sėkmės projekte palinkėjo Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė.

LL3 projekto vadovė Rasa Šnipienė pristatė projekto „Lyderių laikas" idėją, istoriją ir naudą savivaldybėms, atsakė į dažniausiai apie projektą užduodamus klausimus bei kvietė pasinaudoti projekto teikiamomis galimybėmis.

Renginio dalyviams įspūdį paliko sėkmės istorija, kuria pasidalijo mylinti savo darbą, tikinti užsibrėžtu tikslu ir pasirinktos veiklos prasme gydytoja psichiatrė Ieva Šveikauskienė. Ieva mokėsi būtent šioje įstaigoje, kur ir pasakojo savo sėkmės istoriją. Baigusi mokyklą, pasirinko psichiatrijos studijas. Dabar Ieva - gydytoja psichiatrė VšĮ Jonavos PSPC psichikos sveikatos centre ir psichikos dienos stacionare bei yra šių abiejų padalinių vedėja. 2017 m. gydytoja savivaldybės Mero buvo apdovanota už psichikos dienos stacionaro veiklą ir psichiatrinės paslaugos plėtrą.

Ieva yra jauna 4 vaikų mama. Augina paauglius sūnų ir dukrą bei mažamečius dvynukus, tad galima suprasti, jog tiek darbinė, tiek buitinė Ievos kasdienybė yra labai intensyvi.

 Kokia visgi gydytojos Ievos Šveikauskienės sėkmės istorija? „Akla sėkme ar atsitiktinumais mažai tikiu", - sako gydytoja ir  akcentuoja kelis dalykus: 1. Laisvė norėti, pasirinkti ir netgi suklysti („Dėl to, ką aš pasiekiau, kaip klostosi mano asmeninis gyvenimas (tiksliau, kaip aš jį dėstau), didžiulį vaidmenį atliko auklėjimas plačiąja prasme: mano tėvai, pedagogai, dėstytojai, kolegos..."). 2. Teisingas pasirinkimas („Tik todėl, kad man tai patinka, galiu dirbti tiek daug su sąlyginai nedaug nuovargio"). 3. Nebijojimas pokyčių ir gal net klaidų pokyčių etape („Man labai svarbu suvokti, kas man nepatinka, dar svarbiau – neužstrigti toje nepasitenkinimo būsenoje ir judėti pirmyn."). 4. Tikėjimas tuo, ką darai („Visų naujų veiklų imuosi su užsidegimu ir šimtaprocentiniu tikėjimu, kad daryti prasminga. Kai tikiu aš pati, tai atsiranda ir žmonės – komanda, kuri padeda įgyvendinti idėjas...") 5. Netingėti ir nepamesti nuoširdumo („Drąsiai galiu pasakyti, kad ne žinios yra svarbiausias sėkmės komponentas, o savybės, kurias manyje įskiepijo mama ir kiti asmenys, dalyvavę mano asmenybės susiformavime. Nuolat jaučiau pastiprinimą ir skatinimą...")

Gydytoja džiaugėsi pakviesta pasidalinti savo patirtimi bei įžvalgomis, vertindama kaip komplimentą, jog yra laikoma sėkmingu žmogumi, ir projekto dalyviams linkėjo sėkmės.

Kūrybinės komandos vadovė Danguolė Deikienė pristatė savivaldybės kūrybinę komandą, kuri inicijuos ir įgyvendins pokyčius savivaldybės švietimo įstaigose.Antrojoje renginio dalyje projekto mokyklų konsultantė Lina Viršilienė susirinkusiems padėjo pasvajoti apie tai, kokį savo miestą (rajoną) 2029-aisiais norėtų matyti jonaviečiai, apie būsimus švietimo pokyčius. Svajonės buvo išreikštos plakatuose ir emocingai pristatytos. Visų darbo grupių dalyvių mintys apie ateities mokyklą buvo panašios. Visi tikisi glaudaus bendradarbiavimo, saugumo, jaukių mokyklos erdvių, modernios ir turtingos ugdymo bazės, didesnių mokinių ir mokytojų galimybių rinktis ir t.t.

Įžanginiame projekto renginyje dalyvavo ir tyrėjų komandos vadovė dr. Jūratė Valuckienė. Ji pristatė, kokie tyrimai bus atliekami savivaldybėje. Tyrėja apžvelgė Jonavos rajono švietimo būklę šalies kontekste ir pabrėžė, kad projekto metu ir vėliau svarbus nors ir mažas, bet tikras pokytis.

Renata Pavlavičienė, projekto savivaldybių grupės kuratorė, visiems linkėjo sėkmės kasdien mokantis, dalinantis žiniomis ir patirtimi.

Taigi Jonavoje pradėta burti LL3 bendruomenė ir išsiaiškinti svarbiausi klausimai apie projekto galimybes bei naudą. Pirmoji savivaldybės kūrybinės komandos konsultacija su projekto konsultantu Rolandu Kučiausku numatyta kovo 20 d.

Danguolė Deikienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, kūrybinės komandos vadovėVisi įžanginio renginio dalyviai