Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Organizacijos stabilumas išlieka pokyčių dėka

Organizacijos stabilumas išlieka pokyčių dėka

Spalio 22 dieną projekto „Lyderių laikas 3“ Jonavos rajono savivaldybės kūrybinė komanda organizavo mokyklų lyderystės iniciatyvų renginį – seminarą „Aš ir pokyčiai". Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, projekto koordinatorė Danguolė Deikienė su džiaugsmu pristatė  lektorę Birutę Ruplytę, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytoją, konsultantę – ekspertę, mokymo programų vadovę. Seminaro metu lektorė  padėjo gilintis į  pokyčio, kaip neišvengiamo kiekvienos organizacijos reiškinio svarbą.

Diskutavome apie tai, iš ko kyla pokyčio reikmė. Modernaus pasaulio paradoksas tame, kad nuolat didėjanti  prieiga prie informacijos šaltinių didina  aplinkos nepastovumą, neapibrėžtumą, netikrumą ir kompleksiškumą. Šio greičio dėka mūsų gyvenime atsiranda vis daugiau nuovargio, paviršutiniškumo, neatsakingumo, nevilties, įtampos. Dėstytojos nuomone, organizacijos stabilumas išlieka pokyčių dėka. Seminaro dalyviai kartu su lektore aptarė įvairius pokyčių modelius, nuostatas, kurios gali padėti vykti pokyčiams. Tiesa, kai kurios asmeninės nuostatos, nepasitikėjimas savo jėgomis  gali   riboti, trukdyti  pokyčių veiksmingumą .

Seminaro metu dirbome individualiai,  diskutavome grupėse apie tai, kokios asmeninės  nuostatos padeda gyvenime siekti pokyčių, veikti ir kokios mus riboja. Buvo įdomu susipažinti su pasaulyje plačiai žinomais pokyčių valdymo modeliais – MUSICA, KOTTER ir ADKAR. Seminaro dalyvius sudomino mintis, kad visus pokyčio valdymo modelius sieja keli bendri  pokyčio poreikio, motyvacijos bei žinių turėjimo žingsniai ir, kad be jų joks pokytis neįvyktų. Kiekvienas žmogus turi individualias nuostatas, kurios veikia mūsų mintis ir elgseną, bet nuostatos nėra įgimtos jos keičiasi, jas galima keisti ir mokytis į kiekvieną problemą žiūrėti kaip į asmenybės augimo galimybę.

Dalindamiesi savo patirtimis, diskutavome kas iššaukia pasipriešinimą pokyčiams bei kaip į juos reaguoti. Apibendrindami, kalbėjome, kad vykdant pokyčius organizacijoje, svarbu pokyčio vizija, įgūdžiai, paskatinimas, ištekliai bei veiksmų planas – tai pokyčio sudedamosios dalys, kurios visos yra svarbios ir jeigu vienos iš šių dalių nebus, pokytis organizacijoje nevyks. Užsiėmimą baigėme mintimi – „Organizacija keičiasi kuomet žmonės joje keičiasi. O žmonės keičiasi dėl emocinių priežasčių“, John P. Kotter, 2002.

Vaiva Pilipavičienė, Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokytoja, ISM studijų alumnė