Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Bedradarbiaujame ir mokomės

Mokėjimas mokytis ir bendradarbiavimas yra aktualūs šiuolaikinio mokinio ir mokytojo siekiai. Balandžio 16 d. Senamiesčio gimnazijos dešimtokai, tęsdami Jonavos rajono savivaldybės  LL3 pokyčio projekto „Tarpusavio sąveika stiprinant pažinimo kompetenciją (mokėjimo mokytis gebėjimus)“  iniciatyvas, pakvietė Raimundo Samulevičiaus progimnazijos aštuntokus į virtualią pamoką ,,R. Šepetys ,,Tarp pilkų debesų“: jauno žmogaus išbandymai prievartos pasaulyje“.

Pirmieji gimnazistų renginiai progimnazijų mokiniams, remiantis mentorystės patirtimi, prasidėjo 2020 m. rudenį, kai dar buvo galima pasimatyti „akis į akį“ mokykloje. Sėkmingi  projekto ,,Aš tau padėsiu“ susitikimai su jaunesniais draugais paskatino bendradarbiavimą ir nuotoliniu būdu. Senamiesčio gimnazijos II b klasės gimnazistės Monika Savukynaitė, Kamilė Graudinytė ir Karina Babenskaitė, padrąsintos Jonavos rajono savivaldybės kūrybinės grupės narės Rasos Saračinskienės ir istorijos mokytojos Laimos Statkevičienės, tapo Raimundo Samulevičiaus progimnazijos 8a klasės mokinių mokytojomis. Integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka pradžiugino ir jaunąsias ,,pedagoges“, ir  aštuntokus – juk mokytis kitaip visada įdomiau. Antrojo pasaulinio karo pasekmės Lietuvai, 1941 metų trėmimai, literatūra, pasakojanti apie istoriją ir jaunų žmonių likimus, R. Šepetys asmenybė, rašytojos pastangos jautriai prisimininti praeitį ir kitos temos nepaliko abejingo nei vieno virtualios pamokos dalyvio. Smalsūs aštuntokai ne tik atidžiai mokėsi, bet ir puikiai atliko įsivertinimo užduotis.

Mokinių asmeninę motyvaciją tobulėti gali paskatinti įvairūs metodai.  Bendradarbiavimas tarp mokinių ir mokyklų, draugiškos ir neįprastos mokymosi aplinkos kūrimas, mentorių pagalba – tai tik keli, akivaizdžiai  mokėjimo mokytis gebėjimus ugdantys būdai.
Ačiū iniciatyvioms gimazistėms ir draugiškiems aštuntokams už norą bendradarbiauti mokantis!

Rasa Saračinskienė,  Senamiesčio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja