Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Išpildyta dar viena gyventojų idėja – atnaujintas Markutiškių parkas

Išpildyta dar viena gyventojų idėja – atnaujintas Markutiškių parkas

Šilų seniūnijoje atnaujintas Markutiškių dvaro parkas – čia įgyvendintas dar vienas Dalyvaujamojo biudžeto projektas, kurį savivaldybei pasiūlė ir vėliau patys išsirinko Jonavos rajono gyventojai.

Markutiškių dvaro parkas buvo įkurtas XIX a. antroje pusėje. Tai buvo labai puikus ir turtingas rūšiniu požiūriu mišraus stiliaus parkas. Ypatingo žavesio jam teikė 5 tvenkiniai su greta jų esančiomis apžvalgos kalvelėmis ir sraunus Neries intakas – Lokio upelis.

Šiuo metu ypač gražiai atrodo didysis tvenkinys, įrengtas užtvenkus Lokio upelį.

Parke vyrauja vietiniai medžiai ir krūmai. Iš retesnių egzotinių medžių čia auga europiniai maumedžiai, veimutinės pušys, sidabrinis klevas.

Markutiškių parke išliko alėjų kontūrai, o jaukumo suteikia įrengti mažos architektūros elementai.

„Džiaugiamės įgyvendinę dar vieną bendruomenės pasiūlytą projektą ir kviečiame Markutiškių dvaro parką aplankyti ne tik rajono gyventojus, bet ir pravažiuojančius pro šalį. Dabar čia ypač palankus metas pasigrožėti gamta, retų medžių rūšimis, pasivaikščioti įrengtais takeliais, ramiai praleisti laisvalaikį“, - kviečia Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Markutiškių parko atnaujinimo projektas buvo vienas iš dviejų šiemet vykdytos Dalyvaujamojo biudžeto programos atrinktų projektų. 

Dvi savaites jonaviečiai buvo kviečiami balsuoti už pačių gyventojų pasiūlytas idėjas. Dalyvaujamojo biudžeto programos įgyvendinimui Jonavos rajono savivaldybės biudžete buvo suplanuoti 50 tūkst. eurų.

Pasibaigus balsavimo terminui ir susumavus rezultatus, gyventojų iniciatyvų atrankos komisija nugalėtojais paskelbė du mažos apimties kaimo projektus: Užusalių Vyturių g. poilsio ir laisvalaikio erdvės projektą, kuris jau įgyvendintas Užusalių tvenkinio pakrantėje, ir Markutiškių parko sutvarkymo projektą.