Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Gyventojai pasirinko, kokius projektus įgyvendinti

Gyventojai pasirinko, kokius projektus įgyvendinti

Dvi savaites jonaviečiai buvo kviečiami balsuoti už pačių gyventojų pasiūlytas idėjas. Tokia galimybė jonaviečiams buvo suteikta rajono Tarybai patvirtinus Dalyvaujamojo biudžeto programą. 

Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė kiekvienam Jonavos rajono gyventojui realizuoti savo sumanymus ir pagražinti rajono viešąsias erdves. Šiais metais Dalyvaujamojo biudžeto programos įgyvendinimui Jonavos rajono savivaldybės biudžete suplanuota 50 tūkst. eurų.

Gyventojai pasiūlė iš viso 17 idėjų šiose kategorijose:

25 tūkst. eurų mažos apimties projektas Jonavos mieste;

25 tūkst. eurų mažos apimties projektas Jonavos rajone;

100 tūkst. eurų didelės apimties projektas Jonavos rajono savivaldybėje (bus įgyvendinamas kitais metais).

Balsuoti už pasiūlytas idėjas galėjo kiekvienas asmuo nuo 16 m., deklaravęs gyvenamąją vietą Jonavos rajono savivaldybėje.

„Pasibaigus balsavimo terminui ir susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad tiek mažos apimties projektai mieste, tiek pasiūlyti didelės apimties projektai nesurinko būtino balsų skaičiaus, kad galėtų būti įgyvendinami. Balsų reikėjo atitinkamai 100 ir 300. O štai mažieji kaimo vietovių projektai nustebino – čia tereikėjo surinkti 50 balsų, kad projektas laimėtų, tačiau vienas projektas – lyderis balsų prasme – surinko net 375 balsus. Tai – Užusalių Vyturių gatvės poilsio ir laisvalaikio erdvės įrengimo projektas. Jis ir tapo nugalėtoju savo kategorijoje, – sakė mero pavaduotoja Birutė Gailienė. Kadangi mažos apimties projektas mieste nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, o įgyvendinimui bet kuriuo atveju numatyta 25 tūkst. eurų, gyventojų iniciatyvų atrankos komisija nusprendė siūlyti įgyvendinti dar vieną kaimo mažos apimties projektą, kuris taip pat stebino surinktų balsų skaičiumi – 151. Tai – Markutiškių parko sutvarkymo projektas. Taigi, abu šiuos projektus ir skelbiame nugalėtojais“.

Pasak mero pavaduotojos, pirmininkaujančios idėjų atrankos komisijai, toks kaimo vietovių gyventojų aktyvumas labai maloniai nustebino: „akivaizdu, kad žmonės kaimo seniūnijose itin susitelkę, o štai miestui aktyvumo pritrūko. Tai – pirmieji Dalyvaujamojo biudžeto programos metai, ir jie rodo, kad, nors gyventojai labai siekia demokratinių procesų, kažkodėl menkai į juos įsitraukia. Tikiuosi, kitąmet miestas ,,pasitemps“ ir prilygs kaimo seniūnijoms“.

Mero pavaduotoja dėkoja visiems, pasiūliusiems idėjų ir įsitraukusiems į Dalyvaujamojo biudžeto programą: „iš pasiūlytų visų kategorijų idėjų turinio ir mums aiškiau, ko tikisi, ko nori rajono gyventojai, ko jiems trūksta. Neatmetu, kad jau pasiūlytos idėjos ateityje galėtų būti įgyvendinamos ir kitomis, nebūtinai dalyvaujamojo biudžeto, lėšomis“.

Rezultatai:

Didelės apimties projektai (iki 100 tūkst. Eur)

Mažos apimties projektai Jonavos mieste (iki 25 tūkst. Eur)

Mažos apimties projektai Jonavos rajone (iki 25 tūkst. Eur)