Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Nuo ŽPV bus skiepijami ir berniukai

Nuo ŽPV bus skiepijami ir berniukai

Nuo šių metų vasario 1 d. pasiskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) galės ne tik 11 metų mergaitės, bet ir berniukai (bus skiepijami 11 metų berniukai). Iki šiol Lietuvoje pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo ŽPV infekcijos buvo skiepijamos tik vienuolikmetės mergaitės.

Skiepijimo schemą sudaro dvi ŽPV vakcinos dozės. Tarp pirmos ir antros ŽPV vakcinos dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėnesių laikotarpis. Nemokamai bus galima pasiskiepyti dviem vakcinos dozėmis.

Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija yra virusinė infekcija, kuri dažniausiai perduodama lytiniu būdu, per tiesioginį sąlytį su užsikrėtusiu asmeniu. Tai yra dažniausia pasaulyje lytiniu keliu perduodama infekcija. Šiuo metu žinoma daugiau kaip 200 ŽPV tipų, iš kurių apie 40 aptinkama lytinių organų gleivinėje. ŽPV tipai turi onkogeninių, t. y. galinčių sukelti vėžį, savybių. Vieni iš jų kelia mažą, kiti – didelę vėžio išsivystymo riziką. Galima užsikrėsti iš karto ne vienu, bet keliais ŽPV tipais.

Dažniausiai ŽPV infekcija praeina savaime, nesukeldama jokių akivaizdžių simptomų. Tačiau kartais ŽPV infekcija nepraeina ir po keleto metų gali sukelti:

  • Gimdos kaklelio ar kitų rūšių vėžį (pvz. išorinių lytinių organų, makšties, išangės, varpos ir kai kuriuos galvos ir kaklo vėžinius susirgimus).
  • Lytinių organų ir išangės karpas.

Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Informacijos šaltiniai:

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl nacionalinės imunoprofilaktikos 2019 – 2023 metų programos patvirtinimo“ 2019 m. sausio 28 d. Nr. V-115.

https://vaccination-info.eu/lt/informacijos-apie-ligas-suvestines/zmogaus-papilomos-virusas-zpv