Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Kviečia Europos imunizacijos savaitė

Kviečia Europos imunizacijos savaitė

Kasmet paskutiniąją balandžio savaitę minima Europos imunizacijos savaitė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai pataria peržiūrėti savo skiepijimo istoriją, pasitarti su savo šeimos gydytoju dėl rekomenduojamų arba pakartotinių skiepų, o medicinos atstovus kviečia į nuotolinę konferenciją, skirtą skiepijimo žinioms atnaujinti.

Jau daugiau kaip du šimtmečius vakcinos prisideda prie saugesnio pasaulio – nuo pat pirmosios vakcinos, sukurtos apsaugoti nuo raupų, iki naujausios mRNR vakcinos, naudojamos siekiant išvengti sunkių COVID-19 ligos atvejų. Vakcinos apsaugo ne tik mus asmeniškai, bet ir padeda apsaugoti visą visuomenę.

2022 m. Europos imunizacijos savaitės tema „Ilgas gyvenimas visiems“. Šią savaitę bus primenama istorinė vakcinacijos sėkmė bei atkreipiamas dėmesys į tai, kaip svarbu didinti  vakcinų prieinamumą, siekiant ilgo ir sveiko gyvenimo kiekvienam žmogui. Paskutinių kelių dešimtmečių užkrečiamųjų ligų valdymo pasiekimai 2022 m. atsidūrė permainų kryžkelėje. COVID-19 ligos pandemija sukėlė vakcinų politizavimą, dėl kurio daugelyje šalių sumažėjo vaikų skiepijimo apimtys. Ukrainoje vaikų imunizacijos paslaugos nutrūko, tačiau visiems vaikams, pasitraukusiems iš tėvynės, būtina rutininė imunizacija nepriklausomai nuo to, į kurią šalį jie atvyko. Šie pokyčiai primena vieningo skiepijimo ir vakcinų prieinamumo svarbą.

NVSC specialistai kviečia šią savaitę atnaujinti žinias apie skiepijimo reikšmę ir riziką, gresiančią sumažėjus skiepijimo apimtims.

2022 m. balandžio 27 d. 13 val. NVSC Kauno departamentas kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakultetu ir VšĮ Kauno kolegija organizuoja nuotolinę konferenciją, tema „Vaikų gydymo ir profilaktikos aktualijos infekcinių ligų kontekste“, skirtą gydytojams, slaugytojams, kitiems asmens ir visuomenės sveikatos specialistams. Daugiau apie šį renginį galite rasti NVSC interneto svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/lt/renginiai/ konferencija-seminaras-kaune-vaiku-gydymo-ir-profilaktikos-aktualijos-infekciniu-ligu-kontekste.