Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Kaimas išnykęs, o bendruomenė gyva: įsteigta asociacija „Skarulių bendruomenė“

Kaimas išnykęs, o bendruomenė gyva: įsteigta asociacija „Skarulių bendruomenė“

Šiemet minimas Skarulių Šv. Onos bažnyčios 400 metų jubiliejus. Metai ypatingi ne tik dėl sukakties, bet ir todėl, kad 2022 m. kovo 29 d. buvo įsteigta asociacija „Skarulių bendruomenė“.

Tai tikriausiai vienintelis atvejis Lietuvoje, kai kaimas išnykęs, o jo bendruomenė gyva.

„Esu mačiusi daugybę kaimų ir miestelių su bažnyčiomis jų centre, tačiau taip puoselėjama Šv. Onos bažnyčia, be kaimo gyventojų, be kaimo – yra kažkas unikalaus! Tu gali atimti žmogaus namus, juos nugriauti, jį ištremti, bet gimtinės iš jo neatimsi”, - sakė Jonavos rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Pagaliau asociacija įgavo teisinę formą, kurios pagrindiniai tikslai – suburti išnykusio Skarulių kaimo kraštiečius bendruomeninei veiklai; domėtis gimtojo kaimo ir Skarulių dvaro istorija, atgaivinti ir puoselėti senolių tradicijas ir papročius; rūpintis vieninteliu išlikusiu buvusio kaimo teritorijoje kultūros paveldo objektu – Skarulių Šv. Onos bažnyčios kompleksu; atstovauti Skarulių bendruomenę vietos savivaldos ir kitose valstybės institucijose bei įstaigose; pagal savo veiklos kompetenciją ir galimybes stengtis įamžinti ir palikti ateities kartoms atminimą apie išnykusį kaimą ir jo žmones.

Džiugu, kad steigėjais panoro būti net 44 skaruliečiai ir jiems prijaučiantys. Atsirado galimybė dalyvauti įvairiuose projektuose ir gauti finansavimą asociacijos tikslams ir uždaviniams įgyvendinti.

Asociacijos tarybos narės Elenos Tuzovienės dėka asociacija jau dalyvauja pirmame kultūros projekte – Kraštiečių šventė „Gimtinė mana“.

Tikimės, kad mūsų asociacijos veikla susidomės ne tik skaruliečiai, bet ir buvusios Skarulių parapijos parapijiečiai bei Jonavos krašto žmonės.

Skarulių bendruomenės info.