Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė įgyvendino projektą „Kartu galim daugiau“

Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė įgyvendino projektą „Kartu galim daugiau“

Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė šįmet sėkmingai įgyvendino projektą „Kartu galim daugiau“ finansuotą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Projekto idėja „Kartu galim daugiau“ telkia bendruomenę, stiprina atsakingumo jausmą už aplinką ir žmogų, skatina gyventojų judėjimą, bendravimą per veiklas viešosiose erdvėse bei kuriant socialinius ryšius tarp žmonių. Šįmet projekto pagalba, bendruomenė veikė trimis kryptimis: aktyvaus gyvenimo būdo skatinimo, pilietiškumo skatinimo, gyvenamosios aplinkos puoselėjimo.

Bendruomenė organizavo renginį – sporto dieną spalio pradžioje. Dieną pradėjome mankšta „Šok ir tu“ studijoje, vyko krepšinio turnyras daugiabučio namo kieme Kęstučio g., mokėmės vaikščioti naudodamiesi šiaurietiškomis lazdomis, ėjome į žygį, dieną užbaigėme įvairiomis komandinėmis rungtimis „Laisvalaikio slėnyje“.

Pilietiškumą aktyvinome Seimo nario Eugenijaus Sabučio pagalba, kuris bendruomenės narius priėmė Seime, papasakojo valstybės valdymo principus, parodė teisės aktų rengimo ir priėmimo „virtuvę“.

Projektas leido įvykdyti ir gyvenamosios aplinkos grąžinimo akciją, kai bendruomenė viešosiose erdvėse sodino krokus – tikimės pavasarį galėsime džiaugtis visi.

Į projekto veiklas buvo įtraukti įvairių socialinių grupių nariai: senjorai, vieniši asmenys ir asmenys su negalia. Tokie asmenys bei jų artimieji buvo įtraukti į bendruomenės gyvenimą, sporto dienos organizavimą, skiriant atskiras veiklas atitinkančias fizinio pajėgumo lygį. Vaikai ir jaunimas irgi aktyviai įsiliejo į projektą, mielai naudojasi sukurta sporto infrastruktūra, aktyviai krepšinio turnyre.

Projektas padėjo bendruomenei geriau pažinti vienas kitą, pastebėti jautresnį, vyresnį, mažesnį, burtis kartu organizuojant veiklas ir jas įgyvendinant, kartu tikrai nuveikėme daugiau. Ypatingai džiugina, kad projekto veiklos pritraukė į bendruomenę naujų narių. Kitais metais planuojame nuveikti dar daugiau.

Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė