Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė įgyvendino projektą „Gyvename aktyviai ir saugiai“

Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė įgyvendino projektą „Gyvename aktyviai ir saugiai“ organizatorių nuotr.

Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė kartu su partneriu Jonavos rajono ugniagesių savanorių draugija sėkmingai įgyvendino projektą „Gyvename aktyviai ir saugiai“, finansuotą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Projekto idėja „Gyvenkime aktyviai ir saugiai“ susijusi su aktyvaus gyvenimo būdo ir sporto skatinimu bei priešgaisrinės saugos, saugios kaimynystės svarbumo užtikrinimu.

Bendruomenė organizavo renginį spalio pradžioje, data sutapo su minimomis angelų sargų, senjorų, sporto dienomis. Renginyje visi judėjome, šokome, žaidėme, sužinojome kaip saugiai gesinti ugnį, priešgaisrinių priemonių svarbą ir naudojimosi būdus.

Projektas leido daugiabučio namo kieme (Kęstučio g. 16a, Jonavoje) atnaujinti sporto įrenginius, krepšinio aikštelę, atnaujinta Kęstučio ir Birutės gatvių sankryžoje stovėjusi skelbimų lenta. Bendruomenės nariai buvo išsiruošę į žygį šiaurietiškomis lazdomis, būrėsi bendrų organizacinių klausimų sprendimui, turėjo išvažiuojamąjį vizitą su partneriu.

Į projekto veiklas buvo įtraukti įvairių socialinių grupių nariai: senjorai, vieniši asmenys ir asmenys su negalia. Jiems skirtas ypatingas dėmesys vykdant saugiai aplinkai skirtą projekto dalį, buvo aiškinama priešgaisrinės saugos svarba, jos įtaka saugiai kaimynystei, padedama dovanojant daviklius ir gesintuvus. Tokie asmenys bei jų artimieji buvo įtraukti į bendruomenės gyvenimą, sporto dienos organizavimą, skiriant papildomą intervenciją (veiklas) pagyvenusių žmonių dienai. Vaikai ir jaunimas irgi aktyviai įsiliejo į projektą, mielai naudojasi sukurta sporto infrastruktūra, aktyviai dalyvavo sportinėse veiklose: žaidė krepšinį, smiginį, skardinmūšį, kt.

Projektas padėjo bendruomenei geriau pažinti vienas kitą, pastebėti jautresnį, vyresnį, mažesnį, burtis kartu organizuojant veiklas ir jas įgyvendinant, gražinant mus supančią aplinką, gyvenant aktyviau, sveikiau, saugiau.

Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė