Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Senamiesčio gimnazijos mokinys E. Mostenec dalyvavo projekte „Moksleiviai - į Vyriausybę“

Rugpjūčio 22–26 d. jau 14-ąjį kartą vykęs pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ kasmet kviečia 30 gabiausių Lietuvos moksleivių susipažinti su Vyriausybės, ministerijų veikla. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“.

Dalinamės Edgaro įspūdžiais apie dalyvavimą projekto veiklose: „Visos savaitės metu mane lydėjo daug įvairių pažinčių, veiklų bei naujų žinių. Nuo pat pirmos dienos kibome į darbus. Visos savaitės metu mūsų, visų dalyvių, užduotis buvo paruošti savo viziją, kaip mes matome Lietuvą 2050 metais.

Įgyvendinti šią užduotį mums padėjo Vyriausybės strateginės analizės skyrius – STRATA. Be to, projekto metu teko apsilankyti ir keliose įstaigose.

Pirmąją dieną atvykome į Vyriausybę, kur vyko atidarymo renginys, kurio metu klausėmės kanclerės įkvepiančių žodžių bei patarimų. Po to keliavome į mums paskirtas ministerijas. Buvau paskirtas į  finansų ministeriją. Joje teko galimybė susitikti su finansų ministre Gintare Skaiste.

Vėliau keliavome į Statistikos departamentą, kuriame susipažinome su jo veiklomis. Antrąją ir trečiąją projekto dienas turėjome ekskursijas po finansų ministerijos kuruojamas įstaigas. Apsilankėme Ignitis grupės patalpose, Centrinėje projektų valdymo agentūroje, Nacionaliniame bendrųjų funkcijų centre ir Muitinės muziejuje.

Visose įstaigose sužinojau naujų faktų apie jų vykdomas veiklas bei išgirdau strategijas, kokia linkme gali judėti mūsų šalis.

Ketvirtąją projekto dieną lankėmės Seimo rūmuose, kur turėjome ekskursiją bei susitikimą su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen. Svarbu paminėti, kad dalyvavome įvairiose diskusijose su žymiais Lietuvos verslininkais ir politikais. Šių diskusijų metu aptarėme Lietuvai svarbius ir aktualius klausimus energetikos, užsienio reikalų bei inovacijų srityse bei galėjome užduoti norimus klausimus.

Paskutinėmis projekto dienomis dirbome ties Lietuvos strategijos kūrimu. Daug laiko leidome su STRATA darbuotojais, kuriu pagalba bandėme išsigryninti, ko reikia, kad turėtume savo svajonių šalį.

Paskutinę, penktąją, projekto dieną mūsų visų laukė didelis iššūkis – pristatyti asmeninę viziją Vyriausybės posėdžių salėje, projekto dalyvių, alumni bei Vyriausybės darbuotojų akivaizdoje.

Viskas baigėsi sėkmingai ir visiems projekto dalyviams pavyko sukurti savo viziją Lietuvai. Projekto pabaigą vainikavo diskusijos su premjere Ingrida Šimonyte, viceministru Ramūnu Skaudžiumi ir diplomų įteikimas.

Apibendrinus, galiu drąsiai teigti, jog įgavau neįkainuojamos patirties, kadangi teko susipažinti su viešuoju sektoriumi iš vidaus, susitikti su žymiais mūsų šalies politikais bei įgauti daug naujų žinių, draugų bei motyvacijos dirbti mūsų šaliai“.

Daugiau apie projektą skaitykite:

https://epilietis.lrv.lt

https://www.facebook.com/MoksleiviaiIVyriausybe