Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

RUGPJŪČIO 12-OJI – TARPTAUTINĖ JAUNIMO DIENA

RUGPJŪČIO 12-OJI – TARPTAUTINĖ JAUNIMO DIENA A. Reipos nuotr.

Tarptautinė jaunimo diena (TJD) nuo 1999 m. yra tradiciškai švenčiama kiekvienų metų rugpjūčio 12 d. Visame pasaulyje vyksta įvairūs renginiai, kuriuos inicijuoti bei organizuoti yra skatinami jauni žmonės. Šią dieną siekiama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms, skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje.

Jonavos rajono savivaldybė draugiška ir atvira jaunimui, tačiau esame šalia didmiesčių, todėl dažnai jauni žmonės, išvykę studijuoti ar dėl kitų priežasčių, gyventi ir dirbti pasilieka ten.

Lietuvos statistikos departamento 2019 m. duomenimis bendras gyventojų skaičius Jonavos rajono savivaldybėje buvo 41 331 gyventojas, iš kurių jaunimas sudaro 19,63 proc. visų savivaldybės gyventojų. Pastebima mažėjanti jaunų gyventojų skaičiaus savivaldybėje tendencija:

2017 m.

2018 m.

2019 m.

8563

8280

8116

Jaunimo politiką Jonavos rajone įgyvendina Jonavos r. savivaldybės jaunimo reikalų taryba, sudaryta iš 8 narių, Jonavos rajono visuomeninių organizacijų sąjunga „Apskritas stalas", vienijanti per 10 jaunimo ir su juo dirbančių organizacijų, Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) padalinys Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivalda (JRSMS), jungianti Jonavos miesto ir rajono mokyklų mokinių tarybas, Jonavos r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė, kitos jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos ir institucijos.

Jonavos rajone skaičiuojamos apie 26 jaunimo organizacijos. Pagal LR Jaunimo politikos pagrindų įstatymą, jaunimo organizacija yra Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymo nustatyta tvarka jaunimui ir (ar) jaunimo interesams atstovauti įsteigta asociacija, kurios ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės ir (ar) jaunų žmonių interesams atstovaujančios asociacijos, kurių kiekvienos ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės; su jaunimu dirbanti organizacija - juridinis asmuo, kurio vienas iš veiklos tikslų – atlikti darbą su jaunimu.

Jaunimo užimtumu Jonavoje rūpinasi Jonavos viešosios bibliotekos atvirasis jaunimo centras. Tai atvira, laisvai prieinama, nemokama erdvė jaunimui miesto teritorijoje prasmingam laisvalaikio praleidimui, dirbanti pagal atviro darbo su jaunimu principus bei formas.

Jaunimo sveikatinimu rūpinasi Jonavos visuomenės sveikatos biuras (toliau – VSB). VSB veikia Jaunimo koordinacinis centras bei internetinis jaunimo sveikatos tinklas www.sveikatostinklas.lt.  

Ieškančiam darbo jaunimui pagalbos suteiks Užimtumo tarnybos Jaunimo darbo centras.

Taip pat Jonavoje veikia 7 akredituotos savanorius priimančios organizacijos.

Tarptautinės jaunimo dienos proga:

Visą darbo dieną (8-12 val. ir 13-17 val.) savivaldybės administracijos 415 kab. jaunimo apsilankymų laukia Jaunimo reikalų koordinatorė :)

Atvirasis jaunimo centras (Vasario 16-osios g. 31, Jonava) skelbia atvirų durų dieną visiems, norintiems susipažinti su veiklomis ir smagiai praleisti laiką, kviesdamas į:

11-13 val. atvirus pokalbius prie puodelio arbatos;

14-15 val. draugišką šaškių turnyrą;

15-16 val. draugišką stalo teniso turnyrą;

16-18 val. filmą "Artistas".

Eidami pasivaikščioti, užsukite į Guru Cafe (Kalnų g. 15, Jonava), nes Tarptautinės jaunimo dienos proga jaunimui kavinė suteikia 20 proc. nuolaidą kavai (kodas JAUNIMAS).

Dėl platesnės informacijos kreiptis į Jaunimo reikalų koordinatorę (el.p. daiva.skebiene@jonava.lt, tel. +37061623403).