Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Lietuvoje pirmą kartą minima Jaunimo darbuotojų diena

Lietuvoje pirmą kartą minima Jaunimo darbuotojų diena

2024 m. Lietuvos Respublikos Seimas įteisino gegužės 14-ąją kaip Jaunimo darbuotojo dieną ir įtraukė ją į atmintinų dienų sąrašą.

Šia diena siekiama atkreipti dėmesį į darbuotojų, dirbančių su jaunais žmonėmis, darbo reikšmę, ugdyti pagarbą jų darbui, sudaryti palankias sąlygas jaunimo darbuotojų bendruomenei dalyvauti įvairiuose susibūrimuose.

Jauniems žmonėms ypač svarbus palaikymas, išklausymas, palydėjimas, individualus dėmesys ir įsigilinimas į jų problemas. Tad jaunimo darbuotojo darbas yra labai reikšmingas ir atsakingas. Asmuo, siekiantis tapti jaunimo darbuotoju, turėtų mokėti valstybinę lietuvių kalbą, būti ne jaunesnis kaip 18 metų, būti nepriekaištingos reputacijos bei turėti ne žemesnį nei aukštąjį universitetinį arba aukštąjį koleginį socialinio darbo, socialinės pedagogikos, psichologijos, ugdymo mokslų arba edukologijos išsilavinimą, mokytojo profesinę kvalifikaciją, socialinio darbuotojo ar socialinio darbuotojo padėjėjo kvalifikaciją.

Jaunimo darbuotojas palaiko ir atstovauja jaunus žmones jų asmeninėje jauno amžiaus kelionėje, siekia padėti jaunimui įveikti iššūkius, plėtoti asmenines, socialines kompetencijas bei skatinti jauno žmogaus gerovę. Darbas su jaunimu apima tiek individualaus darbo, tiek ir darbo su jaunų žmonių grupėmis sritis, siekiant atliepti jų poreikius bei kurti sąlygas jauniems žmonėms saugiai leisti laisvalaikį, kurti socialinius ryšius su bendraamžiais bei atrasti sau priimtinas ugdymosi galimybes.
 
Darbas su jaunimu - tai be galo jautrus procesas, reikalaujantis iš jaunimo darbuotojų daug žinių, kūrybiškumo, įkvėpimo, atsidavimo, lojalumo jaunam žmogui ir jo poreikiams. Lietuvos jaunimo darbuotojai pasižymi neišsemiamu darbštumu, inovatyvumu, atsidavimu savo darbui, siekiui atremti ir palaikyti jauną žmogų jo kasdieniniuose iššūkiuose, idėjose ir savęs paieškose. Lietuvos jaunimo darbuotojai savo profesionalumu, patirtimi, branda, nuveiktais darbais ir drąsa inicijuoti bei įgyvendinti pokytį ne kartą įrodė, kad darbo su jaunimu tinklas jau yra suformavęs savo tvirtą vertybinę ir metodinę laikyseną, o investicijos į jauną žmogų bei jaunimo politiką yra svarbios ir atsiperkančios. Jaunas žmogus, lydimas jaunimo darbuotojo, atranda save, stiprybę ir būdus išspręsti savo kasdienius sunkumus bei įsigalina prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.
 
Jonavoje su jaunimu dirba AJC Atvirasis jaunimo centras, kuriame jaunuolių laukia jaunimo darbuotojos Laura ir Lina! Nedvejodami lankykitės ir kreipkitės į jas įvairiais jus dominančiais klausimais. Centre vykdomos veiklos ir teikiamos paslaugos yra visiškai nemokamos!
 
Su pirmąja Jaunimo darbuotojų diena sveikiname visus jaunimo darbuotojus, linkėdami didžiausios sėkmės jų itin prasmingame darbe!
 
 
www.day.lt, Jaunimo reikalų agentūros ir Jonavos r. sav. adm. jaunimo reikalų koordinatorės informacija