Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Projektai
DUK
Konferencijoje „Jauno žmogaus šiuolaikiniai psichosocialiniai iššūkiai“
Jonavos r. savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė š. m. lapkričio 7 d. dalyvavo mokslinėje praktinėje konferencijoje „Jauno žmogaus šiuolaikiniai psichosocialiniai iššūkiai“.
Konferencijos metu pranešimą „Psichotropinių medžiagų prevencija mokyklose: Vidaus reikalų ministerijos planai“ pristatė Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos ministro patarėja, Kelmės r. PK Veiklos skyriaus viršininkė, atsakinga už 2023 m. rugsėjo mėn. pradėtą pilotinį tyrimą 3 skirtingose Lietuvos savivaldybėse ir bendrą ministerijos lygmenyje institucijų kompleksinio algoritmo sukūrimą, kuris vėliau bus pristatytas visuomenei.
Edukolas, darbo su jaunimu ir jaunimo politikos srities mokymų vadovas N. Miginis skaitė pranešimą „Jaunas žmogus 2023 metais – paauglystės amžiaus tarpsnio psichologija ir sociologija“ bei „Algoritmai darbe su jaunimu – kaip atpažinti sunkumus su kuriais susiduria jaunuoliai ir kaip padėti jaunuoliams kuriant stiprų tarpasmenį santykį“.
Pranešimo metu lektorius ypatingą dėmesį atkreipė, kaip svarbu jaunuoliams sukurti tinkamą aplinką, kurioje jie galėtų jaustis saugiai, turėti žmogų, autoritetą, kuriuo jie galėtų pasitikėti. Pristatė užsienio šalių gerąją patirtį bei akcentavo, kaip svarbu tinkamai vaiko tėvams, mokyklai komunikuoti su vaiku ir jam padėti. Pažymėjo kaip svarbu šviesti tėvus ir kurti bendruomenišką aplinką.
Psichologė V. Šap kalbėdama apie „Pagalbą vaikui ir jo šeimai: nuo kontakto užmezgimo iki efektyvios pagalbos“ dėmesį atkreipė, kaip svarbu susitarti įstaigoms dėl bendro tikslo, turėti vieningą, pagalbą teikiančių specialistų tinklą, spręsti laiku krizines situacijas. Psichologė atkreipė dėmesį į mokyklų darbą ir nusistatymą prieš „nepatogius vaikus“, bei, kokį vaidmenį, atlieka mokyklų vaiko gerovės komisijos.
Konferencijos pabaigoje Kelmės r. savivaldybės vice meras akcentavo, kad siekiant sumažinti rajone psichotropinių medžiagų vartojimą kartu su specialistais ėmėsi lyderystės ir po ilgų diskusijų sukūrė bendrą „MOKYKLOS BENDRUOMENĖS VEIKSMŲ VYKDANT TABAKO, ALKOHOLIO IR NARKOTINIŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO PREVENCIJĄ IR ORGANIZUOJANT PAGALBĄ PSICHOAKTYVIASIĄSIAS MEDŽIAGAS VARTOJANČIAM MOKINIUI ALGORITMĄ“.