Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Jonavos rajono jaunimo pažintis su LR Seimu

Jonavos rajono jaunimo pažintis su LR Seimu

Spalio 10-ąją šalyje minima Vietos savivaldos diena, tačiau 19 aktyvių Jonavos jaunuolių, atstovaujančių Jonavos gimnazijoms, jaunimo organizacijoms, tą dieną išvyko kiek toliau – į sostinę – apsilankyti Lietuvos Respublikos Seime.

Jaunimas ne tik susipažino su gan klaidžiais Seimo koridoriais, kuriančiomis istoriją ir šiuolaikinėmis posėdžių salėmis, bet ir turėjo galimybę apie politiką bei kelią į ją pasikalbėti su jonaviečiu, patyrusiu politiku, Seimo nariu Eugenijumi Sabučiu.

Pasak E. Sabučio: „Vakar Seime lankėsi aktyviausi ir šauniausi Jonavos gimnazistai. Kaip ir visiems, apsilankantiems Seime, parodėme ir papasakojome, kur ir kaip dirba Seimo nariai, tačiau tikrai vien tuo neapsiribojome. Ekskursijos pabaigoje sulaukiau įvairių klausimų: apie politiko kelią, kas sunkiausia dirbant šį darbą, ar jaučiuosi vykdantis savo įsipareigojimus rinkėjams ir pan.

Mane džiugina ne tik šių jaunuolių entuziazmas ir žingeidumas, bet ir noras artimiausioje ateityje patiems savo jėgas išbandyti politikoje. Kadangi politiko kelią pradėjau nuo savivaldos - mano nuoširdus patarimas - geriausia yra pradėti veikti vietos lygmeniu. Tai puikus startas, puiki galimybė susipažinti su politine „virtuve“, išbandyti savo galimybes veikti, bendrauti, pristatyti ir ginti savo idėjas ir sumanymus“.

Jaunuoliai taip pat apsilankė Seimo lankytojų centre, kur dalyvavo diskusijoje „Ar jaunimas svarbus tik jaunimo metais?“. Mūsiškių buvo keliamas klausimas, kaip sklandžiai nešti žinią ir teisingą supratimą jaunimui, ypač šešiolikmečiams, apie politiką, pilietiškumą, jeigu būtų įteisintas balsavimas nuo 16 metų, dalyvavimas savivaldybių merų ir tarybų rinkimuose, į kurį ir visus kitus atsakinėjo diskusijoje dalyvavę Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen sekretoriato vadovas Lukas Kornelijus Vaičiakas, Seimo nariai Andrius Bagdonas ir Edita Rudelienė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Domantas Katelė, Jaunimo reikalų agentūros direktorius Jonas Laniauskas ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupės vadovė Aistė Valadkienė. \

Sužinojome, kad Seime yra sudaryta laikinoji bendradarbiavimo su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba grupė, atstovaujanti jaunimo klausimais.

Tikimės, jaunuoliai sulaukė juos dominančių atsakymų, o išvyka pateisino jų lūkesčius! Dėkojame gerb. E. Sabučiui už šiltą priėmimą, atvirą bendravimą ir bendradarbiavimą!

Jaunimo reikalų koordinatorės nuotr. ir inf.