Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas

Jonavos baseinas

Kartu su Ukraina!

Kartu su Ukraina!

COVID-19 Lietuvoje

COVID-19 Lietuvoje

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė

Paslaugos

Paslaugos

Projektai

Projektai

Įvyko konferencija "Jaunimo savanorystė: iššūkiai ir galimybės"

Įvyko konferencija "Jaunimo savanorystė: iššūkiai ir galimybės" "Jonavos kultūros savanoriai" nuotr.

Artėjant Tarptautinei savanorių dienai bei atsižvelgiant į Jaunimo reikalų agentūros 2023 metais Jonavos rajono savivaldybei rekomenduojamas įgyvendinti užduotis atitinkamose jaunimo politikos srityse (1.2. Skatinti jaunimo dalyvavimą savanoriškoje (neformalioje ir pagal Jaunimo savanorišką tarnybą) veikloje; 7.1. Skatinti tarptautinės savanorystės galimybes), 2023-11-29 savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Skebienė kartu su Jonavos jaunimo politikos ambasadore Milana Grakalskyte ir jaunimo organizacijos „Jonavos kultūros savanoriai“ savanoriais, kvietė jaunimą, jaunimo ir su juo dirbančių, priimančių savanorius arba planuojančių tai daryti ir ne tik, organizacijų atstovus į konferenciją „Jaunimo savanorystė: iššūkiai ir galimybės“. Sulaukta gausaus dalyvių skaičiaus - virš 60.  

Konferencijoje buvo pristatomi pranešimai apie tai, kas yra savanorystė, kokios savanoriškos veiklos,  programos siūlomos Lietuvoje ir užsienyje. Jaunimas galėjo išgirsti Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programos Lietuvoje, tarptautinių programų Erasmus+ ir Europos solidarumo korpuso bei savanoriškos veiklos Jonavoje patirtis, iššūkius ir galimybes. Jaunimo reikalų agentūros atstovė, JST programos vadovė, Vilija Milčiūtė pristatė pranešimą „Savanorystė – erdvė augimui“, savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos (SVOO) Kauno apskrityje „Ne imti, bet duoti“ savanorystės programų koordinatorė Aistė Abramavičiūtė iš arčiau supažindino su JST programa bei priminė, kad šiuo metu vyksta registracija į JST 2024 metų I pusmetį, parodė, kokios akredituotos savanorius priimančios organizacijos   yra Jonavos rajone. Jaunimas, nuskenavęs QR kodą, galėjo išbandyti, kaip veikia registracijos sistema ir, kurie planuoja atlikti JST, galėjo iškart užsiregistruoti. Apie neįkainojamą savanorystės patirtį įvairiose veiklose ir JST programoje pasakojo Ignė Kuzmickaitė, baigusi JST programą savanorė bei savanoriškos veiklos patirties paskatinta pradinio ugdymo studijas pasirinkusi studentė, apie naują savo patirtį ir iššūkius JST programoje trumpai papasakojo dvi dabartinės Jonavos sporto centro JST savanorės Ūla Ismagilovaitė ir Austėja Runkevič, plačias savanoriškos veiklos galimybes pristatė asociacijos „Jonavos kultūros savanoriai“ narės, savanorės, Gelmė Ivanauskaitė, Aistė Lileikaitė, Milana Grakalskytė. Tarptautines galimybes savo pranešime „Savanorystės panaudojimas asmeniniam tobulėjimui: kas, kodėl ir kaip?“ pristatė Kauno apskrities savivaldybių regioninis konsultantas Vytautas Šliuburys, padedantis jaunimui tiek išvykti savanoriauti į užsienį, tiek įgyvendinti veiklas vietoje bei pats lydintis jaunimą įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Jaunimas galėjo ne tik klausytis informacijos, bet ir įsitraukti į iššūkių sukėlusias bei savęs išbandymų pareikalavusias nuotaikingas, aktyvias veiklas.

Džiugu, kad tarp klausytojų buvo bei klausimų turėjo su jaunimu dirbančių ir kitų įstaigų – Jonavos kultūros centro, Jonavos rajono socialinių paslaugų centro, Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Jonavos sporto centro, Jonavos politechnikos mokyklos, l/d „Saulutė“ - atstovų. Smagu, kad iš auditorijos pasisakė ir savanoriauti jaunimą kvietė Jonavos rajono savivaldybės Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos atstovė Simona Žičkienė, pati turinti savanoriškos veiklos patirties jaunimo organizacijose.

Dėkojame motyvuojantį sveikinimo žodį tarusiai Jonavos rajono savivaldybės tarybos narei, Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojai Karolinai Petrenčiuk – Naujokienei, visada atviram jaunimui ir palaikančiam jį Jonavos kultūros centro direktoriui Sergejui Jefimenkai, suteikusiam Meno galerijos patalpas konferencijai, per sniegą ir kasdienių darbų gausą mielai sutikusiems atvykti pranešėjams iš Vilniaus ir Kauno bei visiems savanoriškai dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie konferencijos organizavimo. Nuoširdžiai tikimės, kad konferencijos dalyviai išsinešė bent šiek tiek naudingos informacijos sau ir dar truputį pasidalinimui su kitais, siekiant, kad Jonavos miesto ir rajono jaunimas atrastų ir turėtų kuo daugiau galimybių saviraiškai ir prasmingam užimtumui!

Ačiū už dalyvavimą ir iki kitų susitikimų!

Plačiau:  

JST programa, registracija ir priimančios organizacijos

Erasmus +

Solidarumo korpusas

Bendros informacijos apie savanorystę galima rasti ir www.jonava.lt  jaunimo skiltyje "Savanorystė" ir "Jaunimo naujienos".

 

Jaunimo reikalų koordinatorės Daivos Skebienės informacija