MENŲ PLENERAS - JONAVOJE

                      Šį šeštadienį Jonavos Ramybės skvere vyks renginys MENŲ PLENERAS'13, kurio metu asociacijos „Visuomenės pažangos institutas" nariai, renginio partneriai, kviesti svečiai ves įvairius meno krypčių užsiėmimus, demonstruos pristatymus ir ekspozicijas (šokiai, dailė, muzika, joga, kovų menai, fotografija, medžiaginių lėlių gamyba, pynimas, drožyba, dekupažas, molio lipdymas, vėlimas). Vakare skambės bardų dainos, veiks naktinis lauko kinas.

                      MENŲ PLENERAS'13 kviečia visus pamatyti, išbandyti, pajusti meną kitaip;  siekiant turiningo laisvalaikio, siūlo jungtis jonaviečius į organizacijas, grupes kiekvienam įdomioje menų srityje, o jau turinčiam žinių ir gebėjimų jaunimui suteikti galimybę realizuoti ir parodyti save atitinkamoje meno srityje; besidomintiems parodyti, kaip ir ko galima išmokti.

                      Šeštadienį nuo 12.00 iki 16.00 val. Ramybės skveras, Santarvės aikštė ir Krašto muziejaus kiemelis taps miesto meno židiniu, jungiančiu 12 skirtingų meno rūšių, daugiau nei 20 atlikėjų ir organizacijų, kuriančių meną. Jei pirmaisiais metais organizatoriams pavyko suburti 7 skirtingų meno sričių atstovus, tai šiemet šis skaičius padidėjo iki 12 bei atsirado vakarinė bardų programa ir naktinis lauko kinas.

                      Šokti visus pakvies sportinių šokių klubas „Bonus" (vadovas Sergejus Jefimenka), savo repertuarą pristatys „Neries" pagrindinės mokyklos šokių grupė „Manama". Pilvo šokių pamokas praves ir žiūrovus kaitins „AKVAERA". Kol merginos mokysis judėti šokių ritmu, jaunuoliai galės stebėti rytų kovos menų pasirodymus: Algimantas Bankauskas su klubu „Sparta", klubas „Faiteris", Alfredas Jakštas su savo kolektyvu – klubu „Kumite" suburs smalsuolius pažinti dziudo, Muay thay ir kikbokso subtilybių. Kiti galės prisijungti prie jogos Hatha ir Vinyasa treniruočių su profesionale, jogos trenere Simona Šukyte.   

                      Ieškantys vizualinio meno ras fotografijos pamokas (fotografas - Gintautas Tiška);  įvairių dailės rūšių išmėginti pakvies Inga Naujokienė ir Neringa Kušeliauskienė. Į dekupažo užsiėmimus pasigaminti mielą smulkmenėlę, į angeliukų lipdymą iš molio, veltinių gaminių ekspoziciją bei vėlimo pamokas kvies VšĮ „Deko Resto" atstovai.
                      Ir dar  įdomi meno rūšis – įvairiaspalvių, įvairaus dydžio lėlių gamyba iš audinio. Lėlių gamybos pamokas ves UAB „Du-Čia" kolektyvo technologės Viktorija Čebatoriūnienė ir Ina Čekauskienė, o aktoriai Česlovas Časas, Vilma Praškevičienė, Vilma Stepšienė bei Laimutė Antolivičiūtė kurs su vaikais ir naujomis lėlėmis spektaklius, lėlių teatrą.

                      Nebus pamiršti tradiciniai lietuvių liaudies menai: pynimas ir drožyba. Su drožėjo amatu supažindins tautodailininkas Artūras Narkevičius (pristatys senovinius žaislus, dekoratyvinę skulptūrą); Ligita ir Kazys Morkūnai papasakos apie pynimą iš vytelių, darbo metodiką.

                      Renginio metu skambės įvairi muzika. Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras dovanos gitaros skambesį, vaikai - gražius balsus; Polina Glušniova prakalbins pianiną...

                      Nuo 19.00 iki 23.00 val. visus pakvies purpurinis šiltas bardų vakaras su Andriumi Šukučiu, Gražina Švėgžde ir kitais atlikėjais. Eiles skaitys poetė Dalia Teišerskytė. Lauko kiną pristatys Gytis Sabaliauskas.

                      Asociacijos „Visuomenės pažangos institutas" vadovė Reda Zakarauskaitė prisipažįsta jog Menų pleneras - jos sena ir jau išsipildžiusi svajonė: „Nuo mokyklos laikų prisimenu, kaip kiekvieną rudenį sukdavau galvą: pamokos – pamokomis, o kuo užsiimti šiemet? Labai norėčiau tikėti, jog toks visokeriopo bendradarbiavimo renginys yra įdomus ir naudingas visoms pusėms: ir tiems kurie ieško, ir tiems, kurie randa".

                      „Jaunimo iniciatyvų skatinimas – viena iš prioritetinių savivaldybės jaunimo politikos krypčių. Jonavos rajono savivaldybė kasmet skiria lėšų jaunimo projektams iš dalies finansuoti ir džiugu, kad jaunimo iniciatyvos atranda terpę Jonavos bendruomenės kultūriniame gyvenime,  pritraukia daug dalyvių", - sako Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Remigijus Osauskas ir kviečia jonaviečius, miesto svečius į įsimintą vakarą Ramybės skvere.