PILIETIŠKUMO PAGRINDŲ PAMOKA – SAVIVALDYBĖJE

                      Senamiesčio gimnazijos dešimtokams pilietiškumo pagrindų pamoka „Jonava šiandien ir rytoj" vyko Jonavos rajono savivaldybės Jeronimo Ralio salėje, o pamoką vedė mero pavaduotojas, šią savaitę einantis mero pareigas Remigijus Osauskas ir Teisės skyriaus vedėjas Justas Budriūnas. O istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Genė Vajauskienė šįkart irgi buvo viena iš klausytojų.

                      Remigijus Osauskas, kalbėdamas apie Tarybos narius, sakė, kad moterų joje tėra tik keturios, ragino gimnazistes labiau domėtis politika ir ateityje šį skirtumą sumažinti. Ne „sausai", o  įdomiais pavyzdžiais buvo perteiktas rajono Tarybos darbas, kokie sprendimai priimami, kokiu principu dirba pozicija ir opozicija, kokios verda diskusijos ir t. t.    

                      Populiariai papasakota apie savivaldybės administracijos specialistų, kuriems vadovauja administracijos direktorius, darbą. Justas Budriūnas su humoru antrino: „Jaunimas turbūt galvoja, kad mes nedirbame, tik kavą geriame ir kyšius imame. Vienas šios pamokos tikslų yra paneigti šį mitą ir įrodyti, kad mes dirbame daug ir sunkiai".

                      Vėliau gimnazistams buvo parodytas filmas apie Jonavos rajoną, jo šiandieną; mero pavaduotojas Remigijus Osauskas kalbėjo apie vykdomus projektus bei tuos, kuriuos dar tik planuojama įgyvendinti.

                      Ko gero, nufilmuoti ir moksleiviams parodyti prie atliekų konteinerių besisukiojantys  šiukšlintojai privertė susimąstyti apie savo miestą, jo švarą ir grožį.       

                      Vėliau gimnazistų paprašyta pateikti klausimus, už kuriuos visi buvo apdovanoti suvenyrais.

 

 

Kristina LUKOŠEVIČIŪTĖ

Ryšiams su visuomene specialistė

 

 

Ir rimtai, ir pajuokaudamas pamoką vedė R.Osauskas

 

„Specialistai dirba daug", - sakė J.Budriūnas

 

Ilgai raginti užimti rajono vadovų kėdes nereikėjo...

 

Netradicinė pamoka dešimtokams neprailgo

 

 

K.Lukoševičiūtės nuotr.