Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Paslaugos
Skelbimai
Projektai
DUK

„JAUNIMUI PALANKIŲ PASLAUGŲ MODELIO DIEGIMAS JONAVOS SAVIVALDYBĖJE”

Projektas Nr. NOR-LT11-SAM-01-K-03-006

 

Jonavos rajono savivaldybės administracija kartu su projekto partneriais - Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir asociacija Jonavos jaunimo centru - įgyvendina projektą „Jaunimui palankių paslaugų modelio diegimas Jonavos savivaldybėje" pagal 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos" priemonę „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų savivaldybėse prieinamumo ir kokybės gerinimas įdiegiant jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį".

Projekto tikslas – paskatinti Jonavos r. savivaldybėje gyvenančius jaunus žmones (14-29 m.) rinktis sveikesnį gyvenimo būdą bei teikti jiems kokybiškas, prieinamas ir jų poreikius atitinkančias jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas.

Visuomenės sveikatos biuras ir Jaunimo centras, įgyvendindamas šį projektą, gegužės 25 d. organizavo stalo teniso bei stalo futbolo turnyrus. Į stalo teniso bei stalo futbolo turnyrus susirinko būrys norinčių susirungti bei juos palaikantieji. Stalo teniso turnyre kovojo 10 jaunuolių, o stalo futbolo - 6 komandos, t. y. 12 jaunuolių.

Dėl nugalėtojų apdovanojimo stalo futbolo turnyre rungėsi ir merginų komanda „Ieva ir Gabija", kuri, nugalėjusi vaikinus, užėmė 3-iąją vietą. Pirmąją vietą užėmė Godos ir Luko komanda „Linksmučiai". Visi varžybų prizininkai buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro ir Jaunimo centro dovanėlėmis.

Jau įgyvendintos projekto veiklos – lauko treniruoklių įrengimas. Tai puiki priemonė sveikai  gyvensenai skatinti. Treniruokliai įrengti prie Chemikų g. 136, t. y. Visuomenės sveikatos biuro ir Jaunimo centro kieme. Jauni žmonės gali jiems patogiu laiku užsiimti fizine veikla.

TRX diržų treniruotės – tai funkcinės treniruotės su diržais, kurių metu atliekami įvairūs jėgos pratimai pasitelkiant tik savo kūno svorį. Šios treniruotės kiekvienam leidžia treniruotis individualiu tempu, nes krūvis ir intensyvumas parenkamas individualiai, todėl jos tinkamos tiek pradedantiesiems, tiek ir pažengusiems, ypatingai rekomenduojamos mažai judantiems ar sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.

Jogos užsiėmimai padeda sustiprinti jėgas, lankstumą, koordinaciją ir judesius. Kadangi joga atpalaiduoja, pagerina cirkuliaciją ir sumažina stresą bei nerimą, ji sustiprina širdies ir kraujagyslių veiklą bei atneša naudos kvėpavimo ir nervų sistemoms.

Nemokami TRX diržų treniruotės ir jogos užsiėmimai vyks dar visą birželio mėnesį.

TRX diržų treniruotės vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais 17.00 val., Kosmonautų g. 1, II aukštas („Akvaera" sporto klube).

Jogos užsiėmimai vyksta antradieniais, ketvirtadieniais 17.15 val., Vasario 16-osios g. 9 (III a.). 

Informacija teikiama tel. (8 349) 310 64, 8 600 15 681.

Projekto vertė yra 44.191,53 Eur, iš jų Norvegijos finansinio mechanizmo parama - 37.562,80 Eur, bendrojo finansavimo lėšos - 6.628,73 Eur.  

Jaunimo sveikatos portalą galite rasti adresu: www.sveikatostinklas.lt

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.