Pradžia
lt
en
COVID-19 Jonavoje
Paslaugos
Skelbimai
Projektai
DUK

BUKONIŲ GYVENVIETĖJE BUS GRAŽIAU

 

Jonavos rajono savivaldybės administracija šiuo metu baigia įgyvendinti projektą „Parko įrengimas Bukonių gyvenvietėje" pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007- 2013 metų programos priemonę ,,Kaimo atnaujinimas ir plėtra". Bendra projekto vertė – 142504,00 Lt. Projekto  finansavimo šaltiniai – Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, valstybės biudžetas, Jonavos rajono savivaldybės biudžetas. Projekto tikslas atitinka Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės ,,Kaimo atnaujinimas ir plėtra" bendrąjį tikslą - kurti patrauklią aplinką gyventi ir dirbti kaimo vietovėse.

Bukonių gyvenvietėje nėra sukurtos poilsiui skirtos infrastruktūros. Dabartinė gyvenamoji aplinka kaimo gyventojų netenkina, čia nėra aktyvaus poilsio zonų, o vykti kur nors praleisti laisvalaikio jie dažniausiai neturi galimybių. Tėvai su mažamečiais vaikais praleisti laiko renkasi prie tvenkinio. Tai populiari, tačiau gana niūri ir prastos būklės laisvalaikio leidimo vieta gyvenvietėje. Gyvenvietės jaunimas taip pat neturi vietos, kur galėtų leisti laiką, todėl pagrindinė jo susibūrimo vieta yra autobusų stotelė. Stotelėje susirinkęs jaunimas triukšmauja, teršia aplinką, o visa tai kelia nepatogumų kitiems kaimo gyventojams.

Siekiant sukurti kaimo gyventojams jaukią, gražią aplinką prie bažnyčios, seniūnijos administracijos bei Kultūros namų pastatų baigiamas įrengti parkas su poilsio aikštelėmis, pasivaikščiojimo takais, fontanu. Parko įrengimas turės akivaizdžios naudos.

Vietiniams gyventojams ir svečiams bus sudarytos sąlygos aktyviam poilsiui ir bendruomeniniam gyvenimui, nes bus paįvairintos miestelio žaliosios erdvės bei kraštovaizdis, sutvarkyta esama bendruomenės laisvalaikio praleidimo infrastruktūra, sukurtos papildomos erdvės pasivaikščiojimui ir aktyviam poilsiui; ateityje numatoma įrengti vaikų žaidimo aikštelė užtikrins mažųjų gyventojų užimtumą ir saugumą. Gyvenamoji aplinka taps saugesnė ir patrauklesnė.

Sutvarkyta parko erdvė pagerins kaimo gyventojų gyvenimo kokybę, skatins socialiai jautrių grupių - jaunimo, pensininkų, tėvų, auginančių mažamečius vaikus - integraciją į kaimo bendruomenę, mažins jų socialinę atskirtį.

Kaip sakė Bukonių seniūnijos seniūnas Ramūnas Gudonavičius, tai – pirmasis žingsnis į seniūnijos infrastruktūros gerinimą ir viltis, kad pradėti darbai turės tęsinį.

 

 

            Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.   

 

 

Prieš projekto vykdymą 

 

 

Pavasarį šalia tvenkinio sužaliuos veja, vėl trykš fontanas 

 

Paklotas naujas šaligatvis šalia Kultūros centro

 

Nauji laiptai veda į Kultūros centrą