Pradžia
lt
en
Jonavos baseinas
Jonavos baseinas
Kartu su Ukraina!
Kartu su Ukraina!
COVID-19 Lietuvoje
COVID-19 Lietuvoje
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Infrastruktūros plėtros įmokų skaičiuoklė
Paslaugos
Paslaugos
Projektai
Projektai

JONAVA - PIRMAUJANTIS DARNAUS JUDUMO PLANŲ RENGIME MIESTAS - SKATINA MOKYTIS IR KITAS LIETUVOS SAVIVALDYBES

JONAVA - PIRMAUJANTIS DARNAUS JUDUMO PLANŲ RENGIME MIESTAS - SKATINA MOKYTIS IR KITAS LIETUVOS...

                      Jonavos rajono savivaldybė drauge su dar vienuolika Europos miestų yra ES finansuojamo projekto PROSPERITY miestas-partneris. Šio projekto veikla skirta skatinti  Darnaus judumo mieste planų rengimą bei įgyvendinimą Europos miestuose.

                      Lapkričio 20-23 dienomis Kaune vyko projekto PROSPERITY „Darnaus judumo mieste planavimo" mokymai,  kuriuos organizavo Jonavos r. savivaldybė drauge su PROSPERITY projekto ekspertų komanda bei projekto partneriu iš Lietuvos – Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centru.  Mokymus vedė patyrę transporto planavimo ekspertai bei praktikai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė), Milano (Italija), Graco (Austrija) bei Vitorija-Gasteiz (Ispanija)  miestų. Mokymuose buvo pristatytos temos, svarbios rengiant bei įgyvendinant Darnaus judumo mieste planus (DJMP):

  • kaip derinti įstatymais numatytą teritorijų planavimą su  DJMP;
  • kaip įtraukti suinteresuotąsias šalis rengiant DJMP bei planuojant naujas priemones;
  • kaip naudotis virtualiomis miesto transporto planavimo priemonėmis;
  • kaip stebėti ir vertinti DJMP įgyvendinimo pažangą.

                      Mokymuose be jonaviečių dalyvavo dar 24 atstovai iš dvylikos savivaldybių bei savivaldybėms pavaldžių įmonių, KTU, LR Susisiekimo ministerijos. Mokymų metu dalyviams buvo suteiktos ne tik teorinės žinios, bet ir galimybė atlikti praktines užduotis, pristatyta Lietuvos miestų DJMP rengimo patirtis; surengta apžvalginė išvyka į Jonavos miestą, kuris pirmasis Lietuvoje parengė ir pradėjo DJMP įgyvendinimą.  

                      Jonavos rajono savivaldybės specialistai galėjo ne tik gilinti savo žinias mokymuose:  Jonavoje taipogi vyko  transporto ekspertų bei savivaldybės atstovų susitikimas, kurio metu  apsvarstyta Jonavos DJMP įgyvendinimo perspektyva. Užsienio bei vietos ekspertai pasidalijo savo patirtimi bei įžvalgomis, į ką reiktų atkreipti dėmesį norint efektyviai įgyvendinti Darnaus judumo planą Jonavos mieste.   

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.