VIEŠOJI ĮSTAIGA „DEKO RESTO“ ĮGYVENDINA SOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ NEĮGALIESIEMS PROJEKTĄ

 

VšĮ „DEKO RESTO" įgyvendina Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektą, finansuojamą iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projekte dalyvauja  neįgalieji asmenys ir jų šeimos nariai. Taikydami taikomosios dailės metodikas ir socialines paslaugas, mažiname projekto dalyvių ir jų šeimų narių socialinę atskirtį. Organizuojame meninės saviraiškos, meninių gebėjimų ugdymo bei lavinimo užsiėmimus.   Šiuose užsiėmimuose supažindiname su akademine tapyba, tapyba ant šilko, pirografija, tapyba akrilu ir kitais dažais, laviname estetinį skonį. Suteikiame neįgaliesiems ir jų šeimos nariams emocinę pagalbą ( išklausome ir stengiamės padėti žodžiais ir veiksmais), vyksta emocinės įtampos valdymo užsiėmimai.

Mūsų organizuojamuose amatų būreliuose neįgalieji turi galimybes išmokti ir užsiimti keramika, vilnos vėlimu, daiktų dekoravimu, gaminių iš odos gamyba, mezgimu, siuvinėjimu, verbų gamyba ir pan.

Organizuodami visas veiklas, aptariame su projekto dalyviais jų poreikius ir stengiamės  tas veiklas optimizuoti taip, kad būtų tenkinami projekto dalyvių lūkesčiai.  Socialinę atskirtį dar stipriau pajaučia asmenys, gyvenantys kaimo vietovėse, kur yra didelis užimtumo specialistų trūkumas. Tai pasireiškia tuo, kad bendruomenės yra uždaresnės, nes visi vieni kitus pažįsta ir manoma, kad užsiimti „menais" yra keista.

Nuo 2016 metų organizuojame meno terapijos užsiėmimus Ruklos miestelyje. Užsiėmimai vyksta patogioje vietoje – Jonavos r. socialinių paslaugų centro Ruklos filialo patalpose. Pagrindinis projekto tikslas – gerinti neįgalių asmenų ir jų šeimos narių gyvenimo kokybę, didinant jų užimtumą ir savarankiškumą, integravimą į visuomenę.

                      Projekto vykdytojai džiaugiasi, kad neįgalieji ir jų šeimos nariai patenkinti, nes gali užsiimti mėgstama veikla, bent užsiėmimų metu užmiršti savo skausmus ir rūpesčius.

                      Kviečiame neįgaliuosius prisijungti ir dalyvauti projekto veiklose. Registracija https://www.facebook.com/vsi.dekoresto?ref=bookmarks arba tel. +370 657 79 458.