VALSTYBĖS (LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENA

                      Liepos 6-ąją Lietuva minės valstybės dieną. Nuo Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo jau prabėgo vienuolika metų. Prieš tą šventę profesorius Česlovas Kudaba rašė: „Buvo 1009 m., kai pusamžis vienuolis Kvedlinburgo rankraščiuose užrašė pirmąsias užuominas apie Lietuvą. Nuo to laiko praėjo jau beveik tūkstantmetis. Artėjant šiai sukakčiai, privalome visi Lietuvos žmonės, jos istorinės lemties bendrija, nors ir skirtingomis kalbomis vadinantys tą patį Vilnių, Trakus, Žemaitiją, Aušros vartus, susivienyti ir sugrąžinti gimtinės kraštovaizdžio vertybes. Ar Lietuva, graži fizine ir dvasine šio žodžio reikšme, turi galimybę ir rytoj būti tokia pati?"

                      Šiandien savęs paklausę to paties, atsakysime „taip". Lietuva išliko graži, po jai, kaip ir kitoms valstybėms tekusių išbandymų, dar labiau sustiprėjusi ir vieningesnė.

                     Šį pirmadienį, minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, pažadėkime sau, kad išlaikysime tradicijas, kursime naujas, o mūsų širdyse gyveno, gyvena ir gyvens meilė Tėvynei Lietuvai.

                      Kviečiame visus Jonavos krašto žmones prisidėti prie iniciatyvos ir kartu su viso pasaulio lietuviais Joninių slėnyje, laikantis saugaus atstumo, 21 val. giedoti Tautišką giesmę.

                      Gražios ir prasmingos šventės!

Jonavos rajono savivaldybės meras                                                         Administracijos direktorius 

Mindaugas SINKEVIČIUS                                                                         Valdas MAJAUSKAS