SKARULIŲ MUZIKOS FESTIVALIS SUGRĮŽTA Į KLAUSYTOJŲ ŠIRDIS

Jau visai netrukus, birželio 16 dieną, Jonavos bei gretimų miestų gyventojus suburs tradicija tapęs, gausiai lankomas, šiemet jau trečiasis tarptautinis Skarulių muzikos festivalis. Ateinantį sekmadienį Jonavos rajone jau beveik 400 metų stūksanti, jauki Skarulių Šv. Onos bažnyčia prisipildys muzikos garsų, malonaus šurmulio ir maldos. Festivalis 12 val. bus pradėtas Šv. Mišiomis, kurias aukos kunigas dekanas Virginijus Birjotas. Mišių metu giedos bei po jų lietuviškų rinktinių kūrinių koncertą „Ašara Dievo Aky" dovanos šiemet 45-ąjį jubiliejų švenčiantis Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija" su meno vadovu bei dirigentu Tomu Ambrozaičiu priešaky. „Drauge su Šiaulių valstybiniu kameriniu choru festivalio dalyviams iš visos širdies stengsimės dovanoti gražų renginį. Koncertą pavadinome „Ašara Dievo aky", pagal vieną gražiausių Justino Marcinkevičiaus eilėraščių, tad tikimės, kad ne tik per maldą, bet ir per muziką pavyks pasiekti širdis tų, kurie tądien bus Skaruliuose", – sako festivalio meno vadovas, operos solistas Liudas Mikalauskas.  

Antrasis festivalio koncertas vyks liepos 27 dieną, šeštadienį. Vidurdienį, Šv. Mišių metu, giedos jau vieną kartą Skarulių muzikos festivalyje pasisvečiavęs bei daug prašymų atvykti dar kartą sulaukęs Dievo Gailestingumo Šventovės ansamblis, kuriam praeitais metais teko garbė giedoti per Popiežiaus Pranciškaus sutikimo renginius Lietuvoje. Po Šv. Mišių klausytojams autorinę programą, koncertą „Viešpaties lelija" dovanos dainininkė, kompozitorė, pianistė ir poetė Gintarė Jautakaitė, gyvenanti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Paskutinysis festivalio koncertas vyks rugsėjo 29-ąją. 12 val. Šv. Mišių metu giedos Vincento Pauliečio (Petrašiūnų parapijos) jaunimo šlovinimo grupė. Iškart po Šv. Mišių, apie 13 val., vyks įspūdingas koncertas „Šlovė per amžius Tau". Koncerte giedos specialiai šiam koncertui suburtas jaunimo choras, muzikinius kūrinius atliks dainininkė Evelina Sašenko, aktorius ir dainininkas Jokūbas Bareikis, operos solistas Liudas Mikalauskas, akompanuos pianistė Audronė Juozauskaitė, būgnininkas Vaidas Kasparavičius, kontrabosistas Dainius Rudvalis.

 

– Labai džiaugiamės, kad Jonavos rajono savivaldybė palaiko šią iniciatyvą jau ne vienerius metus, mums, kaip organizatoriams, labai svarbu, kad idėjoms pritartų ne tik vietos bendruomenė, bet ir savivalda, verslininkai, nes juk prasmingi darbai dažniausiai nuveikiami bendromis pastangomis, suvienijant visą krašto bendruomenę festivalio veikloje, – mintimis dalijosi festivalio koordinatorė Sigita Mikalauskienė. – Ypatingai džiugina, jog metų eigoje sulaukėme ne vieno laiško dėl festivalio vyksmo, renginių, tai tik įrodo, kad žmonės laukia šio festivalio, rekomenduoja jį draugams, mums tai – labai svarbus įvertinimas!

Organizatoriai informuoja, jog tradiciškai renginių dienomis autobusas nuo Šv. apaštalo Jokūbo parapijos į Skarulius išvyks 11 valandą. Kelionė ir renginiai nemokami.

Kviečiame į Skarulių muzikos festivalio atidarymą jau šį sekmadienį 12 val. kultūros paveldo vertybe pripažintoje Skarulių Šv. Onos bažnyčioje Jonavos rajone!                                                                                                                                       

VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai"