OPOZICIJAI NEPAVYKO ATSTATYDINTI E. SABUČIO

Jonavos rajono savivaldybės tarybos opozicijai penktadienį nepavyko iš pareigų atleisti mero pavaduotojo Eugenijaus Sabučio. Slaptame balsavime už vicemero atleidimą balsavo mažiau nei pusė – septyni tarybos nariai. Prieš E. Sabučio atleidimą pasisakė 15 tarybos narių.

Vienas balsavimo biuletenis pripažintas negaliojančiu. Balsavime penktadienį iš viso dalyvavo 23 Jonavos rajono tarybos nariai.

Praėjusią savaitę devyni tarybos nariai, opozicijos atstovai, merui įteikė pareiškimą dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju E. Sabučiu. 

Pareiškimo autoriai reiškė nepasitikėjimą dėl esą netinkamai vykdomų mero pavaduotojo pareigų ir Jonavos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento pažeidimų.

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas numato, kad mero pavaduotojas netenka savo įgaliojimų prieš terminą, jeigu ne mažiau kaip 1/3 visų savivaldybės tarybos narių motyvuotai pareiškia nepasitikėjimą juo, savivaldybės taryba priima sprendimą atleisti mero pavaduotoją ir už tokį sprendimą slaptai balsuoja ne mažiau kaip pusė visų savivaldybės tarybos narių.

A. Reipos nuotr.