MINISTRO PIRMININKO SAULIAUS SKVERNELIO VIZITAS Į JONAVĄ

                      Vakar Jonavoje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Premjero delegaciją sutiko Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, jo pavaduotojas Eugenijus Sabutis, administracijos direktorius Valdas Majauskas. Susitikime su Ministru Pirmininku dalyvavo ir kalbėjo LR Seimo narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius.

                      Susitikimo su rajono savivaldybės tarybos nariais, administracijos darbuotojais, žiniasklaida metu gvildentos aktualios Jonavai problemos. Meras Mindaugas Sinkevičius akcentavo du klausimus: pietrytinis aplinkkelis bei laisvosios ekonominės zonos teritorijos Jonavos rajono savivaldybės ribose.  

                       Kalbėdamas apie piko metu susidarančias spūstis ties žiedine Plento g. sankryža, rajono vadovas sakė, kad nuo spūsčių kenčia ne tik jonaviečiai, bet ir važiuojantys į Ukmergę, Zarasus, Daugpilį, priminė, kad aplinkkelio „istorijai" jau daugiau nei dešimt metų ir norėtųsi, jog  pagaliau prasidėtų realūs darbai. Tuo labiau, kad Rukloje yra dislokuotos karinės pajėgos, kurioms susisiekimas irgi labai svarbus.

                         Susitikime dalyvavęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos direktorius Vitalijus Andrejevas pripažino, kad darbai turėjo būti atlikti iki 2015 metų, tačiau kol kas pietrytiniam aplinkkeliui nėra parengtas techninis projektas. Svarstomi keli variantai, vienas jų – tunelinis pravažiavimas, kurio vertė būtų 17 mln. eurų, kitas – aplinkkelio statyba (28,6 mln.).

                         Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis buvo konkretus: kada turėsite galutinius paskaičiavimus? LAKD vadovo tvirtinimu, tą galima būtų atlikti per keturis mėnesius. Konkretumo norėjo ir rajono meras Mindaugas Sinkevičius. Jam pritaręs Saulius Skvernelis akcentavo, kad Vyriausybė lauks iš LAKD galutinio alternatyvų vertinimo ir, svarbiausia, kad pasirinktas variantas padėtų išspręsti problemą.  

                      Mindaugas Sinkevičius kalbėjo ir dėl laisvosios ekonominės zonos Jonavoje. Akcentuota, kas reikalinga LEZ‘ui Jonavoje: pasiūlymas Ekonomikos ir inovacijų ministerijai dėl teritorijos, LR Vyriausybės nutarimas dėl Kauno LEZ ribų nustatymo, žemės išpirkimo procedūros, žemės perdavimas operatoriui, kad galėtų kurtis investuotojai.       

                      Saulius Skvernelis pasiūlė (apie tai rajono meras susitikimo su Premjeru išvakarėse jau buvo diskutavęs su Kauno LEZ vadovais) pagalvoti apie galimybę tapti Kauno LEZ dalimi.       

                     Spaudos konferencijos metu Saulius Skvernelis atsakė į žurnalistų klausimus, vėliau Premjeras su rajono vadovais apžiūrėjo Lietavos stadioną, savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą stadiono rekonstrukciją; susitiko su Kauno prekybos ir pramonės amatų rūmų Jonavos filialo verslo atstovais.

K.Putelio nuotr.