JONAVOJE VYKO CIVILINĖS SAUGOS PRATYBOS

Ketvirtadienį Jonavos rajono savivaldybėje ir AB „Achema" teritorijoje vyko kompleksinės priešgaisrinės ir civilinės saugos pratybos „Amoniakas 2020". Pratybų metu imituota cheminė avarija „Achemoje", per kurią į aplinką neva išsiliejo didelis kiekis atšaldyto amoniako.

Vykstant pratyboms Jonavos rajone buvo aktyvuoti AB „Achema" ir Jonavos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrai.

Į pratybų vietą suvažiavo gausios specialiųjų tarnybų pajėgos.

Pratybose dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Jonavos rajono savivaldybės, AB „Achema" vadovai, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos, policijos ir kariuomenės atstovai.

Pratybas stebėjęs Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius žurnalistams sakė, kad šiandien vykę mokymai padės pasitikrinti žinias, kaip reikėtų reaguoti, jeigu įvyktų nelaimė.

„Mokymai vienu metu vyksta „Achemos" teritorijoje ir savivaldybėje, pajungtos kitos įstaigos, tokios, kaip autobusų parkas, ligoninė, informuotos privačios bendrovės, policija, kariuomenė – visi, kurių pagalba galėtų praversti. Mokomės tam, kad būtume pasiruošę, jei, neduok Dieve, atsitiktų tikra nelaimė", - sakė M. Sinkevičius.

Pratybų metu buvo patikrintas tarnybų pasirengimas likviduoti galimą cheminį įvykį, patikrinta sąveika su bendrovės darbuotojais, specialiosiomis tarnybomis, civilinės saugos sistemos pajėgomis, Jonavos savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centru, išbandyta gyventojų informavimo sistema.