DALYVAVO SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMUOSE

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., Jonavos Visuomenės sveikatos biure vyko savižudybių prevencijos mokymai „safeTalk", kuriuose dalyvavo Jonavos rajono savivaldybės vaiko gerovės komisijos narės Evelina Darvidė ir Saulė Dirsienė.

Mokymai „safeTALK", skirti visiems, norintiems išmokti atpažinti išgyvenančiuosius krizę ir tinkamai reaguoti į savižudišką elgesį. Mokomasi TALK (Pasakyti, Paklausti, Klausytis, Apsaugoti) metodo žingsnius pritaikyti praktiškai.

Lietuvai adaptavus „safeTALK" savižudybių prevencijos programą, kurią sukūrė tarptautinė organizacija „LivingWorks Education", remiantis naujausiais pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktiniais įgūdžiais savižudybių prevencijos srityje. Mokymus vedė „LivingWorks Education" paruošti ir sertifikuoti lektoriai.

Mokymai yra akredituoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, o dalyviams išduoti tarptautiniai pažymėjimai.

Spalio mėnesio pabaigoje Evelina Darvidė vyks į Vilnių gilinti įgautas žinias mokymuose „ASIST". Tai yra tolimesni dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti, kada asmuo galvoja apie savižudybę ir padėti užtikrinti jo saugumą.

Deja, vaiko gerovės komisijos nariai savo darbe taip pat susiduria su asmenimis, kurie galimai išgyvena krizines situacijas, kurios įtakoja netinkamą nepilnamečių elgesį, savęs žalojimą.