JONAVOJE PAMINĖTA KOVO 11-OJI. JUBILIEJINIS BĖGIMAS. ŠVENTINIS KONCERTAS

Vakar į Jonavą atvyko bėgikai iš visos Lietuvos dalyvauti tradiciniame bėgime „Obeliskas A.Kulviečiui–Jonava", skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. 1989 metų vasario 15 d.  slaptai, su Lietuvos trispalve, būrelis Jonavos krašto bėgikų paminėjo šalies vardą. Būtent tai davė pradžią šiai populiariai sporto šventei.

25-ąjį kartą susirinkę sportininkai šiemet bėgo 15 km nuotolį (anksčiau – 12,5 km); kaip ir kiekvienais metais, dalyvavo neįgalieji ratukuose, 1 km įveikė kolektyvai, itin populiarus buvo  „Liaudies bėgimas" (3,4 km). Bėgime „Obeliskas A.Kulviečiui–Jonava" iš viso dalyvavo apie 1500 sportininkų.  Tuoj po finišo dalyviai galėjo pasivaišinti arbata, paplaukioti baseine.

Apdovanojimų ceremonija vyko Kūno kultūros ir sporto centre, bėgikus pasveikino rajono meras Mindaugas Sinkevičius, irgi bėgęs 15 km nuotolį.

Geriausiai sekėsi šiems mūsų rajono sportininkams: Tadui Kalkauskui, Virgilijui Muraliui, Antanui Žukauskui, Vilijai Damašickienei, Simonai Janavičiūtei, Sonatai Galvydienei. Apdovanoti ir greičiausi Kūno kultūros ir sporto centro bėgikai: Gabija Galvydytė bei Dalius Cibulskas.

15 km nuotolį pirmasis įveikė Šiaulių „Stadijos" klubo atstovas Justinas Beržanskis (47 min. 49 sek.). Moterų tarpe nepralenkiama buvo šiaulietė Rasa Drazdauskaitė, atstovavusi Kauno „Maratono" bėgimo klubui (51 min. 33 sek.). Pagrindinius bėgimo prizus absoliutiems 15 km trasos nugalėtojams (po 1500 Lt) įsteigė Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir administracijos direktorius Jonas Klemensas Sungaila.

Darniausiu ir gausiausiu kolektyvu (iš keturiolikos) tapo Senamiesčio gimnazijos atstovai, kurių susirinko net 420. Antroje vietoje liko „Lietavos" pagrindinė mokykla, trečiąją užėmė Panerio  pradinės mokyklos kolektyvas.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną jonaviečiai ir miesto svečiai pakviesti į Kultūros centre vykusį teatralizuotą koncertą „Laiškai Lietuvai", Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, vyko parodos Jonavos krašto muziejuje, Viešojoje bibliotekoje.