Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisija

SAUGAUS EISMO KOMISIJOS POSĖDYJE Š. M. KOVO MĖNESĮ

                      Saugaus eismo komisija (pirmininkas Erlandas Andrejevas) gavo prašymą iš UAB „Vytransas" direktoriaus. „Mūsų tarptautinių pervežimų įmonė yra Kauno gatvėje, nuolat turime sunkumų įvažiuodami ir išvažiuodami iš savo teritorijos, nes abiejose kelio pusėse būna sustatyti lengvieji automobiliai. Kelio plotis – 6,5 m, tad prašome įrengti kelio ženklą, draudžiantį statyti automobilius vienoje kelio pusėje. Kadangi mūsų krovininiai automobiliai yra iki 20 m ilgio, prašome prie išvažiavimo į pagrindinį kelią pastatyti ženklą, draudžiantį automobilių stovėjimą tokiu atstumu. Mūsų teritorijoje yra trys tarptautinių pervežimų įmonės („Vytransas", „Pozitronas", „Saugija") ir visos trys susiduria su tais pačiais sunkumais, kuriuos, tikimės, padėsite išspręsti", – rašoma laiške. Saugaus eismo komisija (SEK) prašymui pritarė.

                      V. S. parašė laišką dėl Kosmonautų gatvės: ji siaura, dešinėje važiuojamos dalies pusėje (prie daugiabučių) nuolat stovi automobiliai, kurių negali lenkti nekirtęs ištisinės juostos, ir prašė išspręsti šią problemą. SEK priėmė sprendimą, kad Kosmonautų gatvė būtų pažymėta punktyrine linija.

                      Jonavietė Adelija M. džiaugiasi po rekonstrukcijos išgražėjusia Prezidento gatve ir teiravosi, kodėl niekam nekilo mintis padaryti nors vieną greičio slopinimo įrenginį, pavyzdžiui, prie Birutės gatvės, nes atsiranda demonstruojančių automobilių galingumą. Tą patį moteris teigia galinti pasakyti ir apie J. Basanavičiaus gatvę.       

                      SEK nuomone, gatvė neplati, tad greičio slopinimo įrenginys nėra būtinas. Nutarta policijai rekomenduoti Prezidento ir J. Basanavičiaus gatvėse organizuoti daugiau prevencinių greičio kontrolės akcijų.   

                      SEK narys, Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus atkreipė komisijos dėmesį į apsunkintą išvažiavimą iš Jonavos kultūros centro kiemo į pagrindinę – Žeimių – gatvę. Vykstant renginiams ir pan., automobiliai pastatomi šalikelėje, tad išvažiuojantiems iš kiemo, o tuo pat metu ir sukantiems į JKC teritoriją iš Žeimių gatvės automobiliams kyla sunkumų prasilenkti. Andriaus Venckaus siūlymui pastatyti kelio ženklą „Stovėti draudžiama" SEK pritarė.

                                            Dėl specialiojo tarnybinio transporto įvažiavimo į aikštelę raštą SEK parašė Socialinių paslaugų centro direktorė bei Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė. Prašoma padėti išspręsti specialaus tarnybinio transporto, skirto neįgalių asmenų, technikai pervežti, saugaus įvažiavimo iš Chemikų gatvės į Chemikų g. 136 problemą: „Įvažiavus iš pagrindinės Chemikų g. link Chemikų g. 136 šalutinį kelią, kairėje pusėje paliekami gyventojų automobiliai, kurie trukdo specialiajam transportui įsukti į automobilių stovėjimo aikštelę. Specialusis transportas turi važiuoti per šaligatvio apvadus, tai kenkia tiek automobilių, tiek apvadų būklei. Prašome priimti sprendimą, reglamentuojantį gyventojų automobilių stovėjimo apribojimą minėtos gatvelės kairėje pusėje", – rašoma prašyme. SEK nusprendė prie pat įvažiavimo paženklinti geltona linija, kad specialiajam transportui būtų lengviau įsukti.     

                      Jonavietis Kastytis L. Saugaus eismo komisijai rašė, kad, įvažiuojant nuo P. Vaičiūno g.  pusės į A. Kulviečio g. 6-ojo namo kiemą (vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis"), susidaro avaringų situacijų. Įvažiuojant į kiemo teritoriją, dažnai per sustatytus automobilius nesimato, ar tuo pačiu metu kas nors iš kiemo neišvažiuoja. Kita situacija – išvažiuojant iš kiemo teritorijos ir vėl negalima per sustatytus automobilius aiškiai matyti, ar nuo tvenkinių pusės A. Kulviečio gatve neatvažiuoja kitas automobilis. Jonavietis siūlo atitinkamose vietose pažymėti  geltonas linijas. Taip pat šiai situacijai spręsti Kastytis L. siūlo pastatyti du sferinius kelio veidrodžius, leisiančius matyti eismo situaciją.       

                      Kastytis L. atkreipė dėmesį į naujai rekonstruotoje sankryžoje Skrebinuose įrengtą sankryžos apšvietimą. Pasak jonaviečio, tamsiu paros metu šios sankryžos apšvietimas niekuomet neveikė.

                      SEK pritarė Kastyčio L. siūlymui žymėti geltonas linijas. Jei tai nepasiteisintų, ateityje bus svarstoma galimybė įrengti sferinius veidrodžius. Dėl Skrebinų sankryžos apšvietimo SEK kreipsis į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos.

                      Medžiotojų g. gyventojas Dainius N. kreipėsi į SEK prašydamas P. Vaičiūno g. ir Medžiotojų g. susikirtime ties Medžiotojų g. 2-uoju namu įrengti kelio atitvarus. Mat per pastaruosius keletą metų šioje vietoje automobiliai posūkyje nuslysdavo nuo kelio, atsitrenkdavo į šalikelėje augantį medį.

                      Pasak SEK nario, Jonavos miesto seniūnijos seniūno Povilo Beišio, atitvarai nėra pigus daiktas, tam reiktų nemažai lėšų. Nutarta, atsiradus finansinėms galimybėms, įrengti ir atitvarą.  

                      Kauno apskrities VPK Jonavos r. policijos komisariatas kreipėsi dėl eismo saugumo užtikrinimo įrengiant greičio mažinimo priemonę važiuojamojoje kelio dalyje Čičinų k. Ateities gatvėje: policijos pareigūnai, atlikę keletą neviešų greičio kontrolės priemonių, įsitikino, kad dažnai  leistinas greitis čia viršijamas 20, 30 ar net 40-čia km per val. Kadangi minėtas kelias yra regioninis, SEK dėl šio prašymo kreipsis į Lietuvos automobilių kelių direkciją.

                      Liudmila J. SEK prašė leidimo įrengti „Stovėjimo ribotą laiką vieta" kelio ženklą: „Vasario 16-osios g. 7 esantis komercinės paskirties pastatas ir žemės sklypas priklauso man nuosavybės teise. Pastate esančias patalpas nuomoju. Prie pastato esanti automobilių stovėjimo aikštelė skirta nuomininkų ir jų klientų mašinoms statyti. Tačiau čia automobilius parkuoja ir kaimyninio pastato darbuotojai, o gyventojai savo mašinas palieka nakčiai. Taip pat kyla problema, kai reikia išvežti šiukšles iš konteinerio". Liudmila J. prašo įrengti ženklą „Stovėjimo ribotą laiką vieta 30 min." SEK neprieštaravo, kad prašomą ženklą Liudmila J. įsirengtų savo lėšomis.

                      P. Vaičiūno g. gyventoja R. Š. kreipėsi į Saugaus eismo komisiją dėl neįgaliojo mašinos stovėjimo vietos įrengimo prie daugiabučio namo. Minėtoje automobilių stovėjimo aikštelėje šiemet ženklinant parkavimo vietas, bus paženklintos ir dvi vietos neįgaliųjų mašinoms pastatyti.

                      UAB „Baldai Jums" generalinis direktorius SEK atsiuntė prašymą: „Prie UAB „Baldai Jums" yra dvi automobilių stovėjimo aikštelės, tačiau dalis vairuotojų nuolat palieka savo automobilius prie administracijos pastato. Fabriko gatvėje – intensyvus automobilių  judėjimas, iškart už administracijos pastato yra į įmonės teritoriją įvažiavimas, kuriuo naudojasi šešios įmonės.  Esant intensyviam automobilių ir darbuotojų judėjimui, pastatyti automobiliai prie administracijos pastato kelia pavojų eismo saugumui, kadangi pablogėja matomumas išvažiuojantiems iš teritorijos automobiliams. (...) Prašome SEK apsvarstyti galimybę prie administracijos pastato (Fabriko g. 3, Jonava) pastatyti kelio ženklą „Sustoti draudžiama"". SEK prašymui pritarė.          

                      Visuomeninė organizacija „Išorų kaimo bendruomenė" prašo Išorų k. Kėkštų gatvės pradžioje esantį draudžiamąjį ženklą „Ribotas greitis 40 km / val." pakeisti į nurodomąjį ženklą „Gyvenamoji zona". Pasak bendruomenės, Kėkštų gatvelė yra siaura (plotis – 3 m), o Šilo gatvės danga – žvyras, važiuojant didesniu greičiu kyla nepatogumų ir pavojus pėstiesiems, vietiniams gyventojams. Saugaus eismo komisija prašymui pritarė.  

                      Tiesiosios g. gyventojas A. S. prašė išnagrinėti galimybę ir įrengti Tiesiojoje gatvėje kelio ženklą „Gyvenamoji zona". Pasak A. S., tai tikrai gyvenamoji zona, nes čia auga nemažai mokyklinio amžiaus vaikų, gatvėje nėra šaligatvių, o prie Šeimos klinikos – gana intensyvus eismas, be to, gatvėje dažnai vyksta automobilių vairavimo mokymai. SEK šį klausimą atidėjo vėlesniam laikui: greitai vyks seniūnaičių rinkimai, tad naujajam seniūnaičiui teks užduotis apklausti Tiesiosios gatvės gyventojus ir, jei dauguma tam pritars, SEK priims sprendimą.

                      Ne viename posėdyje buvo diskutuota dėl automobilių stovėjimo prie Viešosios bibliotekos: sustatytos mašinos trukdo sukti į dešinę, į Vasario 16-osios gatvę, automobiliams tenka išvažiuoti į antrą kelio juostą, o prieš pat posūkį vėl grįžti į pirmąją. Todėl nuspręsta  prie Viešosios bibliotekos pastatyti draudžiantį sustoti ženklą. 

 

                   

                      SEK posėdžio metu svarstyta ir daugiau klausimų, susijusių su eismo saugumu rajone.

Bendrojo skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė