Jonavos rajono savivaldybės saugaus eismo komisija

SAUGAUS EISMO KOMISIJOS POSĖDYJE 2017 M. GRUODŽIO MĖNESĮ

                      Vakar įvyko Saugaus eismo komisijos (pirmininkas – Erlandas Andrejevas) posėdis, kurio metu nagrinėti gyventojų, įstaigų prašymai, tartasi, kaip gerinti eismą Jonavos rajone.   

                      VšĮ Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius prašė įrengti ženklą „Motorinių  transporto priemonių eismas draudžiamas" prie įvažiavimo į VšĮ Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties automobilių stovėjimo aikštelę, nes atvažiavusieji į „Lietavos turgų" ir  neradę vietos pasistatyti automobilį šalia jo, mašinas parkuoja prie įstaigos, trukdydami greitosios medicinos pagalbos automobiliams. Saugaus eismo komisija (SEK) prašymui pritarė.

                      Daiva S. iš Sodų g. kreipėsi dėl nesaugaus eismo įsukant į Skarulių garažus, prašė  perkelti ženklus 50 km/val. ir 70 km/val. bent 100 m link AB „Achema" pusės; taip pat dešinėje pusėje iškirsti krūmus, kad būtų geresnis matomumas.  

                      SEK nario Remigijaus Zdanavičiaus nuomone, kelio ženklai pastatyti tinkamose vietose ir nieko keisti nereikia. Kaip sakė SEK narys Valerijus Krugliakovas, aplinkkelis padės išspręsti problemas, o krūmų iškirtimu pasirūpins Jonavos kelių tarnyba.

                      Polina N. iš Gėlių g. SEK prašo apriboti automobilių eismą ir sustojimą ties Gėlių g. 23, 25, 26 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 namais. Piko valandomis, ypač rytais, privačių namų gyventojams sunku išvažiuoti iš nuosavo kiemo, nes šalia ir aplink vartus sustatomi automobiliai žmonių, kurie atveža savo vaikus į mokyklą-darželį „Bitutė". Remigijaus Zdanavičiaus nuomone, susidarius tokiai situacijai, gyventojai turėtų skambinti bendruoju pagalbos tel. 112. Šiam siūlymui SEK pritarė.

                      Dėl ženklo „Zatyšiai" SEK laišką parašė Sigitas J.: „(...) Esmė ta, kad nei tokios gyvenvietės, nei tokio kaimo, nei vietovardžio man nepavyko aptikti, išskyrus UAB „Kauno keliai"  „Zatyšių karjerą". (...) būtų logiška, jei krypčių rodyklė rodytų ne mistinę gyvenvietę „Zatyšiai", o realią ir kelio ženklu paženklintą gyvenvietę „Salupiai"". Laiškas bus persiųstas minėto kelio savininkei – Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos.

                      Į SEK posėdį atvykęs Žeimių seniūnijos gyventojas Rimas U. prašė sudaryti galimybę pastatyti ženklus, kad jis galėtų ginti gyvulius per geležinkelio pervažą kirsdamas kelią Kaunas-Šėta, taip pat ir kitose jam reikalingose vietose. Kadangi kelias yra valstybinės reikšmės, Rimo U. prašymas bus išsiųstas VĮ „Kelių priežiūra".

                      SEK parašė Žeimių tako gyventojas Arvydas S., kuris prašo jam įrengti neįgaliojo mašinos statymo vietą su spec. ženklu prie jo daugiabučio. Taip pat pastebi, kad mieste yra prasta padėtis neįgaliesiems savo automobilius pastatyti prie gydymo įstaigų. Arvydas S. prašo padėti  išspręsti šią problemą, įrengus prie gydymo įstaigų neįgaliųjų transportui bent 2-3 vietas.  

                      Erlandas Andrejevas pasiūlė išsiųsti prašymą gydymo įstaigų vadovams dėl vietų neįgaliųjų transportui įrengimo, o Arvydo S. mašinos statymo vieta su spec. ženklo įrengimu pasirūpins Jonavos miesto seniūnija. SEK pasiūlymui pritarė.  

                      Irina Z. Neringos g. gyventojų vardu prašo, kad būtų pastatytas kelio ženklas, ribojantis krovininių transporto priemonių eismą, nes jos kelia pavojų gatvės gyventojų vaikams, gadina ir taip prastą kelio dangą. Taip pat prašoma įrengti greitį ribojantį kalnelį. SEK nutarė sunkųjį transportą nukreipti tranzitine Ąžuolų gatve, tačiau nesutiko, kad būtų įrengtas greitį ribojantis kalnelis.  

                       Judėjimo negalią turintis Viktoras M. pateikė pasiūlymą, kaip padaryti mūsų mieste saugias pėsčiųjų perėjas. Jis siūlo sekti Kauno pavyzdžiu ir kiekvienoje perėjoje įrengti šviesoforus.

                      Erlando Andrejevo nuomone, eismo saugumui mūsų mieste skiriamas didelis dėmesys, diegiamos naujos priemonės saugiam eismui užtikrinti. SEK pirmininkas padėkojo aktyviam jonaviečiui už pasiūlymus. Komisijos narys Mindaugas Katkus informavo, kad šviesoforus įrengti tinka ne visur: kartais to neleidžia ir Kelių eismo taisyklės. 

                      2014 m. gruodžio 1 d. posėdžio metu SEK svarstė problemą dėl ties Smėlio g. 18 namu, kuriame teikiamos automobilių remonto paslaugos, kelkraštyje pristatytų automobilių, keliančių nepatogumų vairuotojams, atvežantiems maisto produktus į Jonavos pradinę mokyklą. SEK nutarė kairėje pusėje, atkarpoje nuo Pušų skg. iki Jonavos pradinės mokyklos vartų, įrengti ženklą „Sustoti draudžiama". Tas ir padaryta. Kažkam ženklą nusukus ne į tą pusę, Vaidotas K., pastatęs automobilį, policijos pareigūnų buvo nubaustas. Dėl to jis kreipėsi į Jonavos rajono policijos komisariatą bei SEK.

                      SEK nutarė, kad Jonavos miesto seniūnija privalės atsukti kelio ženklą reikiama kryptimi ir pasirūpinti, jog ženklas būtų įtvirtintas taip, kad jo sukioti nebūtų galima.      

                       2017 m. rugsėjo 27 d. posėdyje SEK svarstė Andriaus Venckaus informaciją, kad nuolat kyla nesusipratimų aikštelėje prie prekybos centro „Norfa" (Žeimių g.). Tenka kviesti ir policijos pareigūnus, nes ženklinimą vairuotojai supranta skirtingai. SEK tada kreipėsi į „Norfos" administraciją, kad peržiūrėtų automobilių aikštelės ženklinimo projektinius sprendinius ir įvertintų situaciją. „Norfos" direktorė paprašė patikslinti, kokia būtent vieta yra neaiški. SEK „Norfos" administracijai rekomendavo atlikti saugaus eismo priemonių auditą.       

                      Elvyra S. kreipėsi dėl apsauginio kelio atitvaro įrengimo vietoje, kur akmenų laukas ir kryžius (važiuojant iš Jonavos į Ukmergę, už geležinkelio tilto iškart pasukus į dešinę). Pasak moters, čia dažnai būna slidu, pasitaikė eismo įvykių. Povilas Beišys informavo, kad ten eismas nėra intensyvus, tad artimiausiu metu nieko neplanuojama. SEK  Elvyros S. prašymui nepritarė.  

                      Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė pateikė prašymą dėl transporto aikštelių neįgaliesiems papildomo ženklinimo: prašoma prie Chemikų g. 136 pastato įrengti du papildomus pastatomus ženklus abiejose aikštelėse. Beje, tokie pastatomi ženklai yra reikalingi ir kitur. SEK prašymui pritarė ir įpareigojo tuo pasirūpinti Jonavos miesto seniūniją.   

                        Jurga P. kreipėsi dėl saugaus eismo problemų Ąžuolų g.: gatvė labai judri, važinėja įvairios transporto priemonės. Kadangi asfaltas lygus, kartais nesilaikoma saugaus greičio reikalavimų, o šaligatvių nėra. „Ar numatoma įrengti šaligatvius bei greičio ribojimo kalnelius prieš pervažą?", – klausia Jurga P.

                      Jonavos kelių tarnybos vadovas Valerijus Krugliakovas informavo, kad ši problema sprendžiama, o Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys patikino, kad ir rajono savivaldybė ras galimybę prisidėti įrengiant šaligatvius.   

                      Rajono tarybos Kaimo reikalų komiteto posėdžio metu svarstytas klausimas dėl Jonavos r. savivaldybės kaimo seniūnijų kelių remonto tvarkos, planavimo bei kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimo. Vienbalsiai nutarta rekomenduoti SEK paanalizuoti organizacines priemones, kaip sumažinti žiedinėje sankryžoje, esančioje tarp J. Ralio-Taurostos-Plento gatvių, susidarančias eismo spūstis piko valandomis.

                      Mindaugas Katkus pasiūlė, kad piko valandomis eismą reguliuotų policijos pareigūnas. SEK dėl to nutarė kreiptis į Jonavos rajono policijos komisariatą. Na, o problema turėtų būti išspręsta nutiesus aplinkkelį...

                       

Bendrojo skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Kristina Lukoševičiūtė